İdrar torbasından 'dikenli' taş çıktı

  • Giriş : 27.03.2007 / 00:00:00

Muğla'nın Milas İlçesi'nde yaşayan emekli işçi, 66 yaşındaki Halil İbrahim Çoban'ın idrar torbasındaki diken şeklindeki taş operasyonla alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çoban, önceki gün idrar yollarında Ağrı şikayetiyle Özel Yücelen Hastanesi'ne başvurdu. Tahlilleri yapılan Çoban'ın ultrasonu çekildi. Üroloji uzmanı Op.Dr. Faruk Tarımcıoğlu tarafından yapılan tetkiklerde Çoban'da prostat irileşmesi ve idrar torbasında taş olduğu belirlendi.
Üroloji uzmanı Op.Dr. Faruk Tarımcıoğlu tarafından ameliyat edilen Halil İbrahim Çoban'ın mesanesindeki 2x2 santimetre büyüklüğündeki taş alınırken prostatı tedavi edildi. Meslek yaşamında ilk kez böyle ilginç bir taş gördüğünü belirten Op.Dr. Faruk Tarımcıoğlu, “Taşı önce ultrasonda gördüm. Büyük şaşkınlık duydum. Daha önce mesanede taş görmüştüm. Ancak, bu kadar büyük değildi. Bu taşın yapısı da çok ilginç. Dikenli gibi. Başarılı bir operasyonla aldık'' diye konuştu.
Halil İbrahim Çoban, “Çok sık idrarım geliyordu. Ancak yapmakta zorlanıyordum. Bir şeyin tıkadığını hissediyordum. Milas Devlet Hastanesi'ne gittim. Üre yüksek olduğu için müdahale etmediler. Burada başarılı bir ameliyat geçirdim. Taşı görünce çok şaşırdım. Artık çok iyiyim, sıkıntılarım bitti'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious