İdrarla içki arasında fark var mı?

İdrarla içki arasında fark var mı?.3526
  • Giriş : 28.09.2007 / 08:45:00

AK Parti Genel Merkezi"nin komşu olmasıyla konseptini yenileyen ve ismini Şahhane olarak değiştiren Laila'da bardak operasyonu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Restoran daha önce içki içildiği gerekçesiyle tüm bardaklarını yeniliyor. Diyanet uygulamaya destek verdi: İdrarla içki arasında fark yok. Mümkünse değiştirilmeli

Başkentin ünlü eğlence mekanlarından biri olan Laila geçtiğimiz aylarda AKP Genel Merkezi"nin yeni binasının hemen karşısına taşınmasıyla harekete geçti. Laila konseptini tamamen yenileyerek “içkili gece kulubü” olmaktan vazgeçip, ismini “Şahhane” olarak değiştirdi. Restorandan içki servisi tamamen kaldırıldı. Ancak uygulama bununla sınırlı kalmadı. Mekan, Ramazan ayında "değişimi" daha da ileri götürdü. İçki içilmiş tüm bardaklar servisten çekilip yerine yenileri getirildi. İftar yemeklerinin yendiği ve semazen gösterilerinin yapılacağı "Şahhane"de geçmişten kalan tüm izleri silinmeye çalışıldı.

MÜŞTERİLERİN İSTEĞİ ÜZERİNE

Porselen yemek takımlarını bile müşteri hassasiyeti dikkate alınarak değiştiren restoranın bu kararında, iftar rezervasyonu için arayan bazı müşterilerin endişelerinin etkili olduğu öğrenildi.

Müşterilerin “İçkili bardaklar değişti mi?” sorusu üzerine harekete geçen mekan sahipleri, “eğlence kulübü” döneminde kullanılan yemek takımı ve bardaklardan kurtulma yolunu seçti.

İDRAR DA İÇKİ DE PİSTİR

Diyanet İşleri Başkanlığı "Fetva Hattı" Şahhane"nin uygulamasına destek verdi. Diyanet"in din görevlisi AKŞAM"ın “Daha önce içki içilmiş bir bardakla temizlendikten sonra su içmek günah mı?” sorusuna şu yanıtı verdi: “Aslında idrarla içki arasında bir fark yoktur. İkisi de pistir, haramdır. Mümkünse değiştirilmelidir. Ama başka bir imkan yoksa çok çok iyi yıkanması, özel bir şekilde dezenfekte edilmesi, tek bir lekenin bile kalmaması gerekir.”

AKŞAM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious