İETT gişesinin arkasına bomba bırakan şahıs yakalandı!

İETT gişesinin arkasına bomba bırakan şahıs yakalandı!.10015
  • Giriş : 24.12.2007 / 15:30:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 03:42:25

Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısındaki İETT gişesinin arkasına bırakılan bomba, polis tarafından etkisiz hale getirildi. Bombayı koyduğu ileri sürülen bir kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, saat 12.00 sıralarında Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısındaki İETT gişesinin arkasında bulunan şüpheli çantayı gören vatandaşlar, polise haber verdi. Olay yerine gelen bomba imha ekibi, paketi inceledi. Paketi kesen bir bomba uzmanı, etraftaki polislere panik içerisinde "Etrafı boşaltın" diye bağırdı. Polis ekipleri de vatandaşları olay yerinden uzaklaştırdı. Paket içerisindeki bomba etkisiz hale gerilirken, bombayı koyduğu öne sürülen bir kişi gözaltına alındı. Bombanın patlama ihtimaline karşılık olay yerine itfaiye ekibi sevk edildi. Bu arada, polis ekipleri de çekim yapan basın mensuplarına "Kapatın kamerayı çok tehlikeli" diye seslendi.

Mecidiyeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısında etkisiz hale getirilen 3 kilogram A4 tipi bombanın, bir kişinin sırt çantasında olay yerine kadar geldiği, şahsı takip eden sivil ekiplerin üzerine atlayarak şahsı etkisiz hale getirdiği ortaya çıktı. Şahsın bombayı Mecidiyeköy Metro İstasyonu'nda patlatacağı öğrenildi.
Mecidiyeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün karşısında bulunan Akbil dolum gişesinin yanında bomba bulunmasıyla ilgili ayrıntılar netleşmeye başladı. Bombanın 30 yaşlarında bir kişinin sırt çantasında olay yerine kadar geldiği, şahsı takip eden sivil ekiplerin üzerine atlayarak şahsı etkisiz hale getirdiği ortaya çıktı. Çantanın içerisinden 3 kilogram A4 tipi patlayıcı madde bulunduğu, şahsın bombayı Mecidiyeköy Metro İstasyonu'nda patlatacağı öğrenildi.

Olayın görgü tanığı olan bir Sami Çaylak isimli akbil dolum gişesi memuru, 30 yaşlarında bir kişinin akbil doldurmak için gişeye geldiğini söyledi. Çaylak, "5-6 sivil polis yakaladı. Üzerine çullandılar. Hemen alıp götürdüler. Akbil alacaktı. Çanta şahsın üzerindeydi. Polisler şahsı alınca çantayı sonradan gişenin yanına bıraktılar." diyerek olayı anlattı.
Başka bir görgü tanığı Şişli Belediyesi Temizlik İşçisi Hüseyin Bektaş ise, "Ben de yakınlarda yolu süpürüyordum. Polisler birden geldi. 'Boşaltın burayı, bomba var! ' diyerek bizi uzaklaştırdılar. Poşetin içinde iki tane kutu vardı." şeklinde konuştu.

Polis minibüsünde yaklaşık 15 dakika incelenen bomba, emniyet müdürlüğüne götürüldü. Konuyla ilgili inceleme devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious