İETT 'hat' ihalesine çıkıyor

  • Giriş : 07.02.2007 / 00:00:00

İETT Genel Müdürlüğü, Ayazağa Garajı ve bu garajdan servise verilecek 500 otobüslük hattın 10 yıl süreyle kiraya verilmesi işini 15 Şubat'ta yeniden ihaleye çıkaracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İETT Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada ''daha önce açılan ancak tek firmanın teklif vermesi ve rekabet şartları oluşmadığı'' gerekçesiyle iptal edilen ihaleye, yurt içi ve yurt dışından firmaların teklif verebileceği kaydedildi.

Tahmini bedeli 22 milyon 731 bin 246 YTL olarak belirlenen ihaleye katılmak isteyenlerin, kapalı zarf usulü ile yapılacak ihale ile ilgili teklif mektuplarını 15 Şubat 2007 Perşembe günü saat 13.30'a kadar İETT Genel Müdürlüğüne elden teslim etmeleri gerektiği belirtilerek, teklif mektuplarının aynı gün komisyon huzurunda açılacağı bildirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş da yaptığı açıklama, daha önce iki kez ertelenen İETT ihalesini üçüncüde bitirmek istediklerini belirterek ''İstanbul'a Avrupa standartlarında bir ulaşım kalitesi gelsin istiyoruz. Herkesi davet ediyorum. Rekabet oluşsun, ihaleye daha fazla insan girsin istiyoruz. Ancak tek firma da girse bu sefer ihaleyi bitiririm'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious