İETT işçilerinden çıplak eylem

İETT işçilerinden çıplak eylem.22731
  • Giriş : 19.11.2008 / 01:00:00
  • Güncelleme : 18.11.2008 / 23:46:28

İETT çalışanları maaş farklarını alamadıkları gerekçesiyle ilginç bir eyleme imza attılar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beyoğlu'ndaki İETT Genel Müdürlüğü önünde gözleri maskeli olarak toplanan yaklaşık 200 İETT çalışanı, ellerinde “Türk öğün, çalış ama parasız”, 'İETT işçileri mutsuz”, “Topbaş, Öztürk el ele hakkımız nerede?”, “Otobüsler yolda, paramız nerede?”, “İşçinin farkına varın kontak attırmayın” yazılı pankartlar taşıyarak, yönetimi protesto eden sloganlar attı.

Grup adına bir basın açıklaması yapan Hizmet-İş Sendikası 3 Nolu Şube Başkanı Telat Demirel, İstanbul gibi metropol bir şehirde ağır ve psikolojik gerilim yüklü şartlarda toplu taşıma hizmeti sunduklarını söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinde maaşlar her ay düzenli ödenirken, İETT'de de sürekli gecikme yaşandığını öne süren Demirel, toplu iş sözleşmesinden doğan maaş farklarının da henüz ödenmediğini savundu.

8 BİN İŞÇİ 2 BİN'ER YTL MAAŞ FARKINI İSTİYOR

Bu durumun çalışanların moral ve motivasyonunu olumsuz etkilediğini, çalışma barışına zarar verdiğini ifade eden Demirel, sıkıntıların giderilmesi için yönetimin adım atmasını beklediklerini dile getirdi. Eyleme katılan İETT çalışanları, basın açıklamasının ardından yağan yağmura ve soğuk havaya rağmen elbiselerinin üst kısmını çıkararak protestoyu sürdürdü. Yüzlerine maske takan çalışanların tanınıp, fişlenmemek için bu yönteme başvurduğu öğrenildi. İETT'de çalışan yaklaşık 8 bin kişinin ortalama 2 bin'er YTL maaş farkı alacağı bulunduğu öğrenildi.

GÜNCELNET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*