IETT otobüsü benzin dökülerek yakildi

  • Giriş : 28.10.2005 / 00:00:00

ISTANBUL - Küçükçekmece'de bir IETT otobüsüne binen yüzleri maskeli 4 kisi, sürücü ve yolculari silah tehdidiyle asagi indirdikten sonra otobüsü benzin dökerek yakti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, olay, saat 22:00 siralarinda Altinsehir Güvercintepe Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde meydana geldi. Zeytinburnu-Güvercintepe seferini yapan 34 BAJ 98 plakali IETT otobüsü, Pazaryolu Duragi'nda yolcu indirirken yüzleri maskeli 4 kisi orta kapidan içeri girdi. Saldirganlardan biri "Bu bir baskindir" diye bagirarak sürücü Hasan Uçar'in kafasina silah dayadi. Bunun üzerine otobüsteki yolcular büyük panik yasadi. Saldirganlar yolcularin ve sürücünün otobüsten inmesine izin verdikten sonra otobüse benzin dökerek yakti.

Olayin ardindan otobüs soförü itfaiyeye ve polise haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri alevler içindeki otobüsü söndürdü. Tamamen yanan otobüs kullanilamaz hale geldi. Polis olayi gerçeklestiren saldirganlarin yakalanmasi için çalisma baslatti.

Otobüs soförü Hasan Uçar, olayla ilgili sunlari söyledi; "Yolcu indirirken 4 kisi içeri daldi. Kafama silah dayayip 'bu bir baskindir diye bagirdilar'. Daha sonra benzin döküp otobüsü yaktilar. Sahislarin yüzleri ise maskeliydi."

Olayla ilgili bölgede genis çapli operasyon baslatildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious