İETT otobüsünde bomba paniği

  • Giriş : 09.04.2007 / 00:00:00

İETT otobüsüne bırakılan el çantası fünye ile patlatıldı; içinden cep telefonu ve cüzdan çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Son duraktan kalkıştan kısa bir süre sonra bir yolcunun unutulmuş diye şoföre teslim etmesinin ardından çantadan sesler geldiğini farkeden görevli, otobüsü durdurarak polise haber verdi. Olay yerine gelerek otobüsü tahliye eden polis, çevrede güvenlik şeridi oluşturdu.

Edinilen bilgiye göre Sebahattin Bektaş yönetimindeki Mecidiyeköy-Yenikapı seferini yapan 69-A numaralı İETT otobüsü Mecidiyeköy'den kalkışını yaptıktan kısa bir süre sonra durmak zorunda kaldı. Hareket halindeyken bir yolcunun otobüste bir el çantası unutulduğunu bildirmesinin ardından otobüs şoförü çantayı alarak bir kenara koydu. Çantadan çeşitli sesler geldiğini duyan otobüs şoförü hemen aracını durdurarak polise haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri çantanın içinde bomba olması ihtimaline karşılık çevrede geniş güvenlik önlemi alarak bomba imha ekiplerine haber verdi.

Otobüs şoförü Sebahattin Bektaş, olayı şöyle anlattı: "Yolculardan biri yanıma gelerek bir kişinin çantasını unuttuğunu söyledi. Bende çantayı unutulmuştur diyerek bir köşeye koydum. Sonra çantadan ses çıkmaya başladı. Bunun üzerine otobüsü durdurup polise haber verdim."

İETT otobüsüne bırakılan el çantası fünye ile patlatıldı; içinden cep telefonu ve cüzdan çıktı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious