İETT pasolarının süresi 4 Nisan'da doluyor

İETT pasolarının süresi 4 Nisan'da doluyor.18827
  • Giriş : 25.03.2008 / 16:26:00

İETT'nin örgün eğitim kurumlarında kadrolu, sözleşmeli ve tam zamanlı fiilen görev yapan öğretmenler ile kayıtlı öğrencilere verdiği pasoların geçerlilik süresi 4 Nisan günü sona eriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İETT'den yapılan yazılı açıklamada, işletmenin, 2007 yılı indirimli seyahat kartlarını yenilediği belirtilerek, bu yılki pasoların, eskisinden kolay ayırt edilmesi için sarı renkte olacağı bildirildi.

Açıklamada, şu bilgiler yer aldı:

''İETT tarafından örgün eğitim kurumlarında kadrolu, sözleşmeli ve tam zamanlı fiilen görev yapan öğretmenler ile kayıtlı öğrencilere verilen pasoların geçerlilik süresi 4 Nisan Cuma günü sona eriyor. Kartı olmayan öğretmen ve öğrenciler, İETT'nin Karaköy, Topkapı ve Hasanpaşa'daki bürolarına veya internet yoluyla müracaat ederek, 2008 yılı pasolarını alabilecek. Bireysel ya da online başvuruda bulunan öğretmen ve öğrenciler, seyahat kartı istek formu, fotoğraflı kimlik kartının aslı ve 5 YTL kart bedeli karşılığında yeni kartlarını alabilecek.''

Açıklamada, İETT'nin ağır derecede engelli vatandaşların seyahatlerini kolaylaştırmak için bu kişilerin refakatçisini de ücretsiz taşıdığı belirtilerek, üzerinde ''Refakatli'' ibaresi bulunan ''Beyaz Kart''ların engelli vatandaşla birlikte seyahat eden refakatçi (sadece bir kişi) için geçerli olduğu, bu kartı refakatçilerin tek başına kullanamadığı da bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious