İETT'den ihale iptali açıklaması

İETT'den ihale iptali açıklaması.11650
  • Giriş : 15.02.2009 / 14:30:00

İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü, özel lüks toplu taşıma ihalesinin, hiçbir kimse veya kurum müdahalesi olmadan 6 Ocak 2009 tarihinde encümen kararıyla iptal edildiğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


İETT'den yapılan yazılı açıklamada, çeşitli basın organlarında, ''bazı hatlarda uygulanması öngörülen özel lüks toplu taşıma ihalesine ilişkin iddiaların yer aldığı'' hatırlatıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi-İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün, İstanbul'un toplu taşıma otoritesi olarak kentin en ücra köşesine kadar toplu taşıma hizmetini başarıyla yürüttüğü kaydedilen açıklamada, İETT'nin kent trafiğinin çözüm için vatandaşlardan gelen talep doğrultusunda bazı hatlarda vatandaşların otobüs içinde rahat yolculuk yapmaları için çeşitli ikramların da olabileceği seferler başlatma kararı aldığı ifade edildi.

2008 yılı Eylül ayında bu amaçla yapılan ihaleye ''davet usulüyle 6 firmanın çağrıldığı ve kazanan firmaya işin tevdi edildiği'' belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Fakat ihaleyi kazanan firma, yasal sürenin geçmesine rağmen ihale şartnamesine uygun hareket etmeyerek, yani şartları yerine getirmeyerek ihalenin iptal sürecine zemin hazırlamıştır. İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü de hiçbir kimse veya kurum müdahalesi olmadan 6 Ocak 2009 tarihinde İETT Genel Müdürlüğü Encümeni'nin kararıyla ihaleyi iptal etmiştir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*