İETT'nin 'VIP otobüs' ihalesi sonuçlandı

İETT'nin 'VIP otobüs' ihalesi sonuçlandı.12859
  • Giriş : 17.10.2008 / 17:08:00

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, köprü trafiğini rahatlatmak için uygulamaya konulan ekspres otobüs seferleri için yapılan ihaleye 6 firma davet edildi, 3 firma katıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, köprü trafiğini rahatlatmak için uygulamaya konulan ekspres otobüs seferleri için yapılan ihaleye 6 firmanın davet edildiğini ve ''Platform Turizm''in ihaleyi kazandığını bildirdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, okulların açıldığı hafta seferlere başlaması planlanan otobüsler için ihalenin, kanunun acil ihtiyaç maddesine dayanılarak davet usulü ile yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''İhaleye 6 firma davet edildi. Efe Tur, Güneş-Albayrak, Platform Turizm, Sgs Turizm, Mina Tur ve Metpol şirketleri şartname aldı. İhaleye Efe Tur, Platform Turizm, Sgs Turizm Turizm girdi. İhaleyi Plartform Turizm kazandı. Otobüslerde 2 şoför bir servis elemanı olacak. 25 araçlık ekspres otobüsler, Euro-IV standardında çevreye duyarlı, konforlu, kaliteli, klimalı olacak; çay, kahve, meyve suyu servisi yapılacak. Otobüslerde gazete, dergi ve internet bağlantısı olacak. Günde otobüs başına 499 YTL ödenecek. Deneme amaçlı başlatılan çalışma 210 gün sürecek. Otobüslerin, bakım, personel giderleri, sigorta giderleri, vergileri ihaleyi kazanan firma tarafından karşılanacak. Özel araç sahipleri, araçlarını uygun aktarma merkezlerinde park ederek ekspres otobüslerini kullanabilecek. Ekspres otobüsler özelikle sabah ve akşam, trafiğin yoğun olduğu saatlerde Avrupa ve Asya kıtası arasında 1 yolcuyu 5 tam bilet karşılığı taşıyacak.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*