İftar çadırı ilk günde doldu

  • Giriş : 24.09.2006 / 00:00:00

Adana Seyhan Belediyesi'nce kurulan ramazan çadırında vatandaşlar ilk günde iftar yemeği için uzun kuyruk oluşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Adana merkez ilçesi Seyhan Belediyesi, ihtiyaç sahiplerine ve iftara eve yetişemeyen 2 bin kişiye kurduğu çadırlarda ücretsiz iftar yemeği verecek. İftar çadırında bugün verilen iftar yemeğini almak isteyen vatandaşlar iftar çadırı önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Ramazan ayının ilk gününde D-400 Karayolu üzerinde Dörtyol mevkiinde kurulan ve bin kişiye yemek dağıtılacak çadıra ailesi ile birlikte gelen Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk, iftarını vatandaşlarla birlikte açtı. Böyle bir hizmetin kendilerini çok mutlu ettiğini vurgulayan Öztürk, bazı ülkelerde zor durumda olan Müslümanların unutulmaması gerektiğine dikkat çekti. Çadırda iftar açan vatandaşlar yemek sonrası Belediye Başkanı Öztürk'e, teşekkür etti.

Seyhan Belediyesi'nin "Geçmiş ve gelecek Seyhanda Buluşuyor" sloganı ile gerçekleştirdiği ramazan şenlikleri 20.30'da Toros mahallesindeki Hayal Dünyası'nda Sami Özer konseri ile devam etti.

Seyhan Belediyesi, ramazan ayı boyunca Seyhan Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde hasta yakınları ve öğrenciler için 300 kişilik, Seyhan Belediyesi Bakım Yurdu yakınında kurduğu iftar çadırında ise 700 kişiye ücretsiz yemek dağıtımı gerçekleştirecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious