İftar programları belli oluyor

  • Giriş : 16.09.2006 / 00:00:00

Ramazan ayı öncesinde son hazırlıklarını tamamlayan Bolu Belediyesi hergün 2 bin kişiye iftar yemeği verecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ramazan ayı boyunca bu yıl da çeşitli etkinlikler hazırlayan Bolu Belediyesi, Hat Sanatının ustalarından Hattat Emin Barın'ın eserlerini, Bolulu sanatseverlerle buluşturacak. Bunun yanında Neşet Ertaş, Bolu'lu bir konser verecek.

Belediye Düğün Salonu'nda verilecek olan toplu iftarlara hayırsever vatandaşlar tarafından katkılar gelmeye başladı. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, "Bolu Belediyesi ve Aşevi olarak Ramazan ayı boyunca yaklaşık 2 bin kişiye yemek verilecek. İftar yemeği yanı sıra ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kuru gıda ve eşya yardımlarımız da olacak." diye konuştu.

Ramazan ayı boyunca, kültürel etkinliklerinin de olacağını ifade eden Yılmaz, "Bolu Belediyesi olarak Ramazan ayı boyunca konserler düzenlenecek, hattat ve resim sergileri açılacak, Hacivat-Karagöz ve Meddah oyunları sahnelenecek. Bir ay boyunca Bolu dop dolu bir ramazan ayı geçirecek." dedi.

İftar hazırlıkları hakkında bilgi veren Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Müdürü Hayrettin Akcan, iftar yemeklerine katkı vermek isteyen Boluluların; Bolu Belediyesi Muhtaç Kimselere Yardım Sandığı Halkbankası Bolu Şubesi'ndeki 17000016 nolu hesaba bağışta bulunabileceklerini söyledi. Akcan ayrıca hayırseverlerin Hayır Çarşısı'nın 217 25 00 nolu telefonunu aramalarında da kendilerine yardımcı olabileceklerini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious