'İftihar Abidemiz Efendimiz' rekora koşuyor

'İftihar Abidemiz Efendimiz' rekora koşuyor.12283
  • Giriş : 05.04.2008 / 11:40:00
  • Güncelleme : 09.04.2008 / 10:18:45

Ünlü sesleri bir araya getiren 'İftihar Abidemiz-Efendimiz' adlı ilahi albümü büyük ilgi gördü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ünlü sesleri bir araya getiren 'İftihar Abidemiz-Efendimiz' adlı ilahi albümü büyük ilgi gördü. 4 günde 200 bin satış yapan albümün geliriyle varoşlarda yaşayan çocuklara 11 adet 'Etüt Eğitim Merkezi' yaptırılacak. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed'e bestelenen eserlerin yer aldığı 'İftihar Abidemiz-Efendimiz' adlı ilahi albümü için ünlü sanatçılar bir araya geldi. Yücel Arzen'in genel düzenlemelerini yaptığı albümde ilahi okuyan Ferdi Tayfur, Muazzez Ersoy, Funda Arar, Hakan Altun, Uğur Işılak, Erhan Güleryüz, Fatih Kısaparmak, Zara, Murat Göğebakan, Orhan Hakalmaz ve Ahmet Özhan hiçbir ücret almadı. Çünkü sanatçılar albümün geliriyle Türkiye'nin çeşitli yerlerinde varoşlarda yaşayan çocuklar için 11 adet 'Etüt Eğitim Merkezi' yaptırılmasına destek olacak.

Merkezlere, sanatçıların adları verilecek. Böylesine müstesna bir çalışmada bulunmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten ünlü sanatçılar, albümün tüm gelirlerinin eğitime harcanmasının güzel bir duygu olduğunu söyledi. Eğitim kurumlarının yerleri, sanatçıların istekleri doğrultusunda ve ihtiyaca göre şekillenebilecek. Bugün haberine göre, okumalarda yer alan Funda Arar Van'ı, Ferdi Tayfur memleketi Adana’yı, Fatih Kısaparmak ise Elazığ’ı tercih etti. Prodüktörlüğünü Gürkan Vural'ın yaptığı albüm, 1 Nisan 2008'de satışa sunulmasıyla birlikte büyük ilgi gördü.

4 günde satış rakamları 200 bine ulaşan albümünün devamının geleceğini söyleyen Vural, "Sanırım 500 bini de geçeceğiz. Halkın yardım amaçlı olacağını bilmeleri ve dev sanatçıların bu işe gönül vermelerinin satışlarda etkisi büyük" dedi. Albümlerinin çıkışıyla birlikte bazı kesimler tarafından haksız eleştirilere maruz kaldıklarını söyleyen Gürkan Vural, "Bu albümü kimse kendisine rant sağlamak için yapmadı. Sanatçılarımız hem peygamberimiz için söyledi, hem çocuklarımıza yardım etti" diye konuştu.

KİM HANGİ ESERİ SÖYLEDİ

Ahmet Özhan 'Ay Yüzlüm' Söz: M. Fethullah Gülen Müzik: Ertuğrul Erkişi

Muazzez Ersoy 'Dün Gece' Söz: Refik Yıldız Müzik: Ertuğrul Erkişi

Hakan Altun 'Aşık Oldum Muhammed'e' Anonim Funda Arar 'O Gece Sendin Gelen' Söz: C. Numanoğlu Müzik: M. Emin Ay

Orhan Haklamaz 'Güllerin Efendisi' Söz: - Müzik: Ertuğrul Erkişi Zara 'Sevdim Seni' Söz: Cemali Müzik: Anonim

Fatih Kısaparmak 'Seni Buldum' Söz - Müzik: Fatik Kısaparmak Erhan Güleryüz 'Size' Söz: - Müzik: Ertuğrul Erkişi

Murat Göğebakan 'Sultanım' Söz: A Kömürcü, M. Demirci Müzik:Doğan Öztürk

Uğur Işılak 'Bir Damla Olsan' Söz - Müzik: Uğur Işılak

Ferdi Tayfur ' Ay Doğdu Üzerimize' Anonim

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious