İftiracı müdüre suç duyurusu

  • Giriş : 20.06.2006 / 00:00:00

Öğretmenler kendilerine iftara atan eski müdürleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çukurova Elektrik Anonim Şirketi (Çeaş) Anadolu Lisesi öğretmenleri, Eğitim-Bir-Sen ve Eğitim-Sen ile birlikte düzenledikleri basın toplantısında, tüm sosyal faaliyetlerin, velilere yüksek masraflar yaptırarak lüks otel ve eğlence yerleri yerine okul bahçesinde yapılmasının okulun eski idarecisini rahatsız etmesini kınadı.

Sendika ve öğretmenler adına açıklama yapan Eğitim-Sen Adana Şube Başkanı Güven Boğa, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da Çeaş Anadolu Lisesi İzcilik Kolu öğretmenlerinin yıl sonu moral kampını okulun bahçesinde düzenlediklerini kaydetti. Boğa'nın verdiği bilgiye göre izcilik kolu başkanı aynı zamanda okulun Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan Abdurrahman Yılmaz, 9 Haziran'da okul idaresine yazdığı izin dilekçesi ile okulun bahçesinde 10-11 Haziran günlerinde iki günlük kamp yapmak istediklerini bildirdi.

Okul idaresi de bu izne olumlu cevap verdi. Kampa sadece öğretmenler ve eşleri katıldı. Ancak okulun eski müdürü olan ve bakanlık müfettişlerinin hakkında yaptığı işlemle görevinden alınarak başka bir okula atanan okul müdürü daha önce tanıdığı öğretmenleri tanımadığını belirterek, bazı ithamlarda bulundu.

Sendika Şube Başkanı Boğa, "Eski müdür daha önceden tanıdığı öğretmenleri tanımadığını ve kendisini de okul müdürü olarak tanıtarak, öğretmenlerin içki içtiğini ve alem yaptığını öne sürdü. Öğretmenlerin alkol muayenesi yapıldı ve hiçbir şekilde alkol almadıkları tespit edildi. Bu olayın hemen akabinde bir internet sitesinde, 'okulda başladı karakolda bitti', 'Çeaş'ta alem var otorite yok' şeklinde gerçek dışı yayımlar yer aldı.Bu asılsız ve seviyesiz haberle okulun tüzel kişiliği, yönetimi, öğretmenler ve milli eğitim rencide edildi. Bu iftiraların ve asılsız haberlerin asıl sebebi iddiacı durumundaki müdürdür. Bu okulda görev yaparken geçirdiği soruşturmalar sonucu başka bir okula gönderilmesine tahammül edememiştir. Müdür hakkında maddi ve manevi tazminat davası açmak için savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious