Iğdır Valisi, çocukları coşturdu

  • Giriş : 30.10.2006 / 00:00:00

Kars'ın kurtarılışının 86. yıldönümü törenlerine katılan Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, gün boyu devam eden etkinliklerde Karslı çocukları askeri bandonun çaldığı marşlar eşliğinde coşturdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kars'ın kurtarılışının 86'ıncı yıldönümü nedeniyle 14'ncü Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı askeri bando takımı Hükümet Konağı önünde çocuklara yönelik bir konser verdi. Marş ve popüler türkülerin çalındığı konsere Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden, 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Okan, Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu ve Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı da katıldı. Protokol üyeleri önce çocukları öptüler ve ardından bandoya ayak uydurarak çalınan marşlara alkışlarıyla destek verdiler.

Bu sırada çocukların yanına giderek bayramlarını kutlayan Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, daha sonra da 'Hoş gelişler ola, Mustafa Kemal Paşa' adlı marşı yönetmeye başladı. Aynı zamanda da marşı gür bir sesle okuyan Iğdır Valisi Karahisarlı, çocukların bir anda sevgilisi oldu. Marş boyunca şeflik yapan ve alanda bulunanları coşturan Vali Karahisarlı, protokolden de alkış aldı. Sevecen tavırlarıyla dikkat çeken ve her fırsatta çocukların saçlarını okşayan Vali Karahisarlı, bu defa da kendi aralarında oyun oynayan çocuklara alkışlarıyla destek verdi.

Iğdır Valisi Karahisarlı'dan sonra sahneye Kars Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu çıktı. Alibeyoğlu da çocuklarla birlikte uzun süre oyun oynadı. Protokol üyelerinin bu yakın ilgisi karşısında iyiden iyiye coşan Karslı çocuklar, Alibeyoğlu'nu yalnız bırakmadı. Alibeyoğlu ile şarkılara eşlik eden çocuklar doyasıya eğlendi. Başkan Alibeyoğlu daha sonra bando şefine çiçek vererek teşekkür etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious