Iğdır'da 49 kaçak yakalandı

Iğdır'da 49 kaçak yakalandı.14642
  • Giriş : 06.07.2008 / 16:11:00

Iğdır'da yurda kaçak yollarla giren 49 yabancı uyruklu kaçak yakalandı. Kaçakların 'Avrupa Hayali' için insan tacirlerine kişi başına 2 bin ile 5 bin Euro arasında para ödedikleri öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Iğdır'da yakalanan 49 kaçağın İran'da başlayan yolculuğu 'Avrupa Hayali' Ağrı Dağı eteklerinde son buldu. Yasadışı yollarla İran-Türkiye sınırını geçip Ağrı Dağı eteklerine kadar getirilerek bırakılan 49 kaçak, Iğdır'a bağlı Aralık ilçesinin Gökay bölüğü yakınlarında yakalandı. 5. Hudut Alay Komutanlığı 2. Hudut Taburu'na bağlı Gökay bölüğünde görevli güvenlik kuvvetlerince yakalanan kaçaklar, sınır dışı edilmek üzere Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Ağrı Dağı eteklerinde yakalanan 49 kaçağın Bangladeş, Afganistan ve Irak uyruklu oldukları, para karşılığı İran'a geldikleri, oradan da Türkiye üzerinden batı ülkelerine gitmeyi amaçladıkları, ayrıca yolculuk için insan tacirlerine 2 ile 5 bin Euro arasında para ödedikleri belirtildi. Kaçakların işlemlerinin tamamlanmasının ardından Gürbulak Sınır Kapısı'ndan sınır dışı edilecekleri öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious