Iğdır'da 8 kundakçı gözaltına alındı

Iğdır'da 8 kundakçı gözaltına alındı.19519
  • Giriş : 03.01.2008 / 14:02:00

İSTANBUL'da başlayan araç kundaklama olayları Doğu illerine de sıçradı. Iğdır'da park halindeki 2 otomobil üzerine benzin dökülerek ateşe verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ellerindeki bidonlarla kaçmaya çalışan ve terör örgütü PKK ile bağlantıları olduğu iddia edilen 8 kişi polis tarafından yakalandı.

Dün saat 23.00 ile 24.00 saatleri arasında, Söğütlü Mahallesi Mevlana Sokak'ta, Abbas Akkuş'a ait 76 AC 902 ve Cumhuriyet Caddesi, Metin Sokak'ta Cengiz Yaşar'a ait 36 KC 347 plakalı otomobiller, üzerlerine benzin döküldükten sonra ateşe verildi. Çevredekilerin ihbarıyla olay yerlerine itfaiye ve polis ekipleri geldi. İtfaiye ekipleri yangınları fazla büyümeden söndürürken, hemen harekete geçen polisler de ellerinde bidonlarla kaçmaya çalışan 8 kişiyi yakalayıp gözaltına aldı. Vatandaşların da çabaları ile her iki araç yanmaktan son anda kurtarıldı. CD satıcısı Abbas Akkus ve kömür satıcısı Cengiz Yaşar, otomobillerin yakılmak istenmesine bir anlam veremediklerini söyledi.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, kundaklama eylemi yapanları Emniyet Müdürlüğü'nün yakından izlediğini belirtti. Bu kişilerin terör örgütüyle bağlantılarının bulunduğunu söyleyen Başsavcı Küçük, kundaklama olayını gerçekleştirdikten sonra ellerindeki bidonlarla kaçmaya çalışan 8 kişinin eylem sonrası hemen yakalandıklarını bildirdi. Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, kundaklama olayıyla ilgili olarak soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious