Iğdır'da şehit erin evine ateş düştü

Iğdır'da şehit erin evine ateş düştü.16264
  • Giriş : 14.11.2007 / 00:22:00

Şırnak'ta teröristlerle çatışmada şehit olan piyade komando er Erdem Yüce'nin Iğdır'ın Tuzluca ilçesine bağlı İncesu köyündeki ailesinin evinde büyük üzüntü yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tuzluca ilçesine bağlı İncesu köyünde yaşayan 7 çocuklu Yüce ailesinin 4. çocuğu olan şehit piyade komando er Erdem Yüce'nin babası Muhsin Yüce, yaptığı açıklamada, büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, “Oğlum için Allah'tan rahmet, Silahlı Kuvvetlerimiz için ise sabırlar diliyorum. Devletimiz sağ olsun. Bunu yapanlar cezasını çekecektir” dedi.

Yüce'nin amcası olan Tuzluca Belediye Başkanı İsmet Yüce ise köylerinden ilk şehidin yeğeni Erdem Yüce olduğunu belirterek, “Artık çapulcuların sonu gelmiştir. Bir Erdem şehit oldu. Bin Erdem daha var” diye konuştu.

Yüce'nin annesi Müyesser Yüce ise oğlunun şehit olduğu haberinin verilmesinin ardından fenalaştı. Anne Yüce'yi, yakınları sakinleştirmeye çalıştı.
Terhisine 75 gün kala şehit olan piyade komando er Erdem Yüce'nin cenazesinin, perşembe günü Tuzluca'da yapılacak törenin ardından, Belediye Mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious