Iğdır'ın kurtuluşunun 86. yıl dönümü kutlandı

  • Giriş : 14.11.2006 / 00:00:00

Iğdır'ın düşman işgalinden kurtarılışının 86. yıl dönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zübeyda Hanım Bulvarı'nda yapılan törenlere Iğdır Valisi Saim Saffet Karahisarlı, Garnizon Komutanı K. Alb. Levent Çolak, Belediye Başkanı Nurettin Aras, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehir merkezinde saat 09.00'da Mehmet Çavuş Anıtı'nda çelenklerin konulmasıyla başlayan kutlamalar, Vali Saim Saffet Karahisarlı, Garnizon Komutanı Levent Çolak ve Belediye Başkanı Nurettin Aras'ın Valilik'te tebrikleri kabulü ile devam etti. Daha sonra Zübeyda Hanım Bulvarı'ndaki törenlere geçildi.

Törende günün anlamını belirten bir konuşmayı yapan Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras, "Tarihin seyri içinde cereyan eden olaylar, bizim birbirimize daha sıkı bağlanmaya mecbur etmiştir. Tarihin her döneminde içte ve dışta her olayın arkasında özellikle 'Fransızlar' olmuştur. Bütün bunlara karşı tek yürek ve bilek olmak zorundayız. Vatanımızı, bayrağımızı, bağımsızlığımızı, kısacası maddi ve manevi bütün değerlerimizi kaybetmemek istiyorsak, ulusça birbirimize kenetlenmeliyiz." dedi.

Törende konuşmaların ardından, öğrenciler ve Iğdırlı bir vatandaş tarafından şiir okundu. Yerel sanatçılar tarafından türkülerin söylendiği programda, daha sonra folklor ekibi gösteri sundu. Resmi geçit ile sona eren törene vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği gözlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious