Igor Tudor: Gelecek için umutluyum!

Igor Tudor: Gelecek için umutluyum!.16074
  • Giriş : 15.03.2017 / 08:42:00

Galatasaray Teknik Direktörü Tudor, takımı ile ilgili umutlu konuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Sezona kötü bir giriş yapan ve zor günler geçiren Galatasaray'ın başına geçirilen Igor Tudor, oyuncularının isteklerini gerçekleştirmek için çaba sarfettiğini söyledi.

Oyuncularının kendisini anladığını söyleyen G.Saray Teknik Direktörü Tudor, “Ancak isteklerimi yapmaları için güçlü olmalılar. İyi çalışıyorlar. Gelecek için olumluyum” dedi

Galatasaray Teknik Direktörü İgor Tudor, beINSports'a özel açıklamalar yaptı. Takımın durumunu ve kafasındaki sistemi anlatan Hırvat çalıştırıcı, gelecek planları hakkında da bilgi verdi. İşte Tudor'un sözlerinden öne çıkanlar:

 Bizim anlayışımız değişti. Daha sıkı savunmaya yapıyoruz. Podolski, Bruma, Sneijder ve Yasin'in daha fazla savunma yapmak istediğini görüyorum. Beşiktaş maçını kaybetmeyi hak etmedik. Biz de bir frikikle kazanabilirdik.

PAS VAR AMA KOŞMUYORLAR
İyi oyunu uzun süre sergileyemiyoruz ama zeki oyunculara sahibiz. Antalya maçının ilk yarısında pres gördüm, savunma yapma isteği gördüm. Bu çok güzeldi. Yüzde 100 istediklerimi yapabilmeleri için fiziksel olarak hazır olmalılar. Kafa olarak hazırlar ama bacakları kabul etmiyor. İyi çalışan, iyi oyuncular var. Gelecek için olumluyum.
Her antrenörün felsefesi vardır. Benimkisi çok fazla koşmak. Topu kaybettiğimizde hemen kazanmalıyız. Çok pas yapıyoruz ama koşmuyoruz. Son 7 ayda hep pas odaklıydı. Bendeki 'pas ver ve koş', eskisi 'pas, pas, pas...' Ama şimdi pasla koşmalarını istiyorum. Oyuncularımın felsefeyi anlamalarından memnunum.
10 numara sadece bir sayıdır. 3-4-3'te iki tane 10 numaranız vardır. Önemli olan kaliteli oyunculara sahip olmak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*