İHA kameramanı kurşunlandı

  • Giriş : 07.07.2006 / 00:00:00

İHA'nın Gazze'deki kameramanı Hamdi Hur, sınırdaki Erez Sanayi Bölgesi'nde çekim yaparken İsrailli askerlerin kurşunlarına hedef oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İHA'nın Gazzeli kameramanı Hamdi Hur, Gazze Şeridi ile İsrail sınırındaki, Erez geçiş kapısına çok yakın mesafede yer alan sanayi bölgesinde çekim sırasında, sanayi bölgesinin tepeden görünümü alabilmek amacıyla bir elektrik direğine tırmandı.

Direkte çekim yaparken, kameramanın İsrail askerlerinin ateşine maruz kaldığı ve kendisine 2 kurşun isabet ettiği öğrenildi. Ancak çelik yelek bulunması nedeniyle kurşunlardan biri etkisiz kalırken, diğeri kameramanın elini parçaladı.

Kameraman Hamdi Hur, Gazze Şehri'ndeki Şifa Hastanesi'nde tedavi altına alındı ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

Erez Sanayi Bölgesi'ndeki güvenliği sağlayan Filistinli askerler, bölgeyi terketmiş bulunuyor. Bu nedenle sanayideki fabrikalar, içindeki malzemeler, zaman zaman civarda yaşayan işsiz Filistinliler'in talanına uğruyor. Bazı Filistinliler, at arabalarına yükledikleri, alüminyum ve metal gibi parçaları, satmak amacıyla bölgedışına kaçırıyor.

Gazze Şeridi'nin kuzeyinde, Beyt Hanun'da operasyonların başladığı sırada, bölgedeki çatışmaları izlemek isteyen Doğan Haber Ajansı muhabir ve kamera ekibi ile Cihan Haber Ajansı Muhabiri Mustafa Çağ da2 gün önce, Beyt Hanun'da, çatışmaların yoğun olduğu bölgede yakın çekim yapmak isterken, askerlerin kurşunlarına maruz kalmışlar, ancak kurşun sesleri üzerine kendilerini yere atarak, yara almadan kurtulmuşlardı. Aynı bölgede, El Cezire Televizyonu'nun 2 kameramanı da olayları izlerken, atılan kurşunlardan yara almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious