İhalelere fesat karıştıran 14 kişi tutuklandı

İhalelere fesat karıştıran 14 kişi tutuklandı.15803
  • Giriş : 20.06.2009 / 10:18:00

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Devlet Hastanesi'ndeki yemek ve temizlik ihalelerine fesat karıştırdıkları ve devleti binlerce lira zarara uğrattıkları iddia edilen 14 kişi hakkında karar verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde Devlet Hastanesi'ndeki yemek ve temizlik ihalelerine fesat karıştırdıkları ve devleti binlerce lira zarara uğrattıkları iddia edilen 14 kişi, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İddiaya göre, Kadirli Devlet Hastanesi'ndeki yemek ve temizlik işlerinde ihaleye fesat karıştırdıkları ileri sürülen, aralarında eski başhekim, doktor ve işadamlarının da bulunduğu T.K, R.K, F.O, M.G, İ.A, M.K, K.Z.E., E.T, H.T, G.K ve bunlarla birlikte 4 kişi, emniyette yapılan sorgulanmalarının ardından akşam saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri içerisinde sevk edildikleri nöbetçi mahkeme tarafından " ihaleye fesat karıştırmak", "suç işlemek için örgüt kurmak" suçlamalarından dolayı tutuklandı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin Osmaniye, Adana, Gaziantep, Mersin ve Kadirli'de düzenledikleri operasyonda aralarında eski başhekim ile bir doktorun da bulunduğu 13 kişi 4 gün önce yapılan eş zamanlı operasyonla gözaltına alınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*