İHA'ya ABD'li müdür geldi

İHA'ya ABD'li müdür geldi.9343
  • Giriş : 14.07.2008 / 00:10:00
  • Güncelleme : 13.07.2008 / 23:57:50

İhlas Haber Ajansı'nın uluslararası haber ve teknik hizmetler biriminin başına Amerikalı televizyoncu Thomas Bonifield getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Atama, uluslararası pazarda, önde gelen haber ajansları ile İHA arasındaki rekabetin yoğunlaştığı, İHA için yeni fırsatların doğduğu bir döneme rastladı.

İHA'nın tam anlamıyla uluslararası bir ajans olarak yeniden yapılandırılması için çalışacak olan Thomas Bonifield, 20 yıllık saha ve habercilik tecrübesini İHA'nın hizmetine sunacak. Atamayı açıklayan İhlas Holding Genel Müdürü Ahmet Mücahid Ören şöyle dedi:

"İHA artık kabına sığmıyor. Tam manasıyla (Haber Nerede İHA Orada) diyoruz; uluslararası müşterimiz bizden bunu bekliyor. Teknik hizmetlerimiz beğeni ile kullanılırken daha fazla habercilik yapmamız talep ediliyor. Müşterilerimizin beklentilerini uluslararası bir ajans kalitesinde karşılamak için uzun süredir çalışıyoruz. Thomas, bu çalışmaların olgunlaşmasına kritik katkı sağlayacak. Medyada yabancı danışmanların tecrübelerinden yararlanarak büyük değişimler gerçekleştirdik. Şimdi bunu bir adım ileri götürüyoruz ve uluslararası pazara, kendi içlerinden gelen deneyimli bir isim ile hitap etmeye başlıyoruz".

Thomas Bonifield da "İHA habercilikte dünya çapında bir oyuncu. Müşterilerimize çok değer veriyoruz; onlara lider ajans olarak hizmet sunacağız" şeklinde konuştu.

THOMAS BONIFIELD KİMDİR?

Thomas Bonifield, TV haberciliği sahasında 20 yıllık tecrübeye sahip. Kariyerine ABD'de başlayan Bonifield'ın on yılı aşkın uluslararası çalışmaları Meksika'dan Moğolistan'a, Rusya'dan Irak'a kadar pek çok ülkeyi kapsıyor. Yaklaşık 8 yıldır NBC News kadrosunda çalışan Bonifield, son olarak kanalın uluslararası haberlerinden sorumluydu ve New York ofisine bağlı 12 denizaşırı büroyu yönetmekteydi. 2000-2006 döneminde NBC News Moskova bürosunun başında bulunan Bonifield, Vladimir Putin'den aldığı 2 özel röportajla dikkat çekmişti. Thomas Bonifield'ın diğer uluslararası başarıları arasında 11 Eylül sonrası NBC'nin Afganistan bürosunun kurulması, İsrail-Filistin olaylarının özel haberlerle takibi, son Irak savaşında NBC Bağdat bürosunun yönetilmesi ve İran'daki Bam depremi ile 2005'te Londra metrosuna yönelik saldırılar sırasında yaptığı yayınlar da bulunuyor. Bonifield, NBC'den önce de Fox News ve ABC kanallarında görev yapmıştı. 1990 yılında Arizona State Üniversitesinden üstün başarı derecesiyle Gazetecilik diploması alan Thomas Bonifield daha sonra Leningrad Devlet Üniversitesi'nde de çalışmalarda bulundu. Evli ve üç çocuk babası olan Bonifield, anadili İngilizce kadar iyi Rusça biliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*