İHD'den Bakan Çiçek'e 'F tipi' kart

  • Giriş : 17.01.2007 / 00:00:00

İnsan Hakları Derneği, F tipi cezaevlerinin insan onuru ile bağdaşmadığını belirterek, Adalet Bakanı Çiçek ve hükümetin konuyla ilgili gereken adımları atmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnsan Hakları Derneği, F tipi cezaevlerinin insan onuru ile bağdaşmadığını belirterek, Adalet Bakanı Çiçek ve hükümetin konuyla ilgili gereken adımları atmasını istedi. İHD üyeleri, üzerinde “3 kapı 3 kilit” yazılı kartları Kızılay Postanesi’nden Adalet Bakanı Çiçek’e yolladı.

Yüksel Caddesi üzerindeki İnsan Hakları Anıtı önünde toplanan İHD üyeleri, F tipi cezaevlerine dikkat çekmek için “3 kapı 3 kilit açılsın” adı altında bir eylem gerçekleştirdi.

Eylemde, topluluk adına İHD Genel Başkan Yardımcısı İsmail Boyraz basın açıklamasını okudu. Boyraz, TBMM Başkanı Bülent Arınç’ın geçtiğimiz günlerde Behiç Aşçı’nın ailesi ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile bir araya geldiğini anımsatan Boyraz, Arınç’ın görüşmenin ardından cezaevindeki koşulların insani bir yaklaşımla gözden geçirilebileceğini söylemesine rağmen hala bir gelişmenin olmamasını üzüntü verici olarak değerlendirdi. Adalet Bakanlığı’ndan randevu talep etmelerine rağmen henüz yanıt alamadıklarını ifade eden Boyraz, “Hükümeti ve sayın Adalet Bakanını sorumluluklarını yerine getirmeye çağırıyoruz. Tüm cezaevlerinde tutuklu ve hükümlüler üzerinde uygulanan tecrit koşulları kaldırılsın” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious