İHH ve MÜSİAD'tan Gazze'ye yardım

İHH ve MÜSİAD'tan Gazze'ye yardım.15610
  • Giriş : 12.01.2009 / 18:10:00

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı ile MÜSİAD, gıda ve ilaçtan oluşan 632 bin TL değerindeki 26 ton yardım malzemesini bölgeye ulaştırılmak üzere Mısır'a gönderdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Yardım malzemelerini taşıyan THY'den ücretsiz tahsis edilen kargo uçağı, Atatürk Havalimanı'ndan Ariş Havaalanı'na hareket etti.

İHH Yönetim Kurulu üyesi Yavuz Dede, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, yardım malzemelerinin 2 gün içinde bölgeye ulaştırılacağını söyledi.

Uçaktaki tıbbi malzemelerin Ariş'te kamyonlara yüklenerek Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze Sağlık Bakanlığına teslim edileceğini belirten Dede, 632 bin TL değerindeki 26 tonluk yardımın gıda, ilaç ve bir hastane kuracak tıbbi malzemelerden oluştuğunu ifade etti.

Bu hafta 1400 tonluk yardım malzemesini taşıyacak bir geminin de Mısır'a hareket edeceğini belirten Dede, ayrıca her hafta yardım malzemesi taşışan bir uçağın bölgeye gönderilmesinin planlandığını kaydetti.

Dede, Filistin halkının gönderilen yardım malzemeleri ve saldırılar karşısında verdikleri tepkiler dolayısıyla Türk halkına şükran duygularını ilettiklerini vurguladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*