Ihlamur toplarken akıma kapılıp öldü

  • Giriş : 28.06.2007 / 12:49:00

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi'nde Muradiye Özdemir akıma kapılarak yaşamını yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

SAKARYA’nın Akyazı İlçesi İlimbey Mahallesi’nde ıhlamur toplamak için yüksek gerilim hattının hemen altındaki ağaca çıkan 35 yaşındaki Muradiye Özdemir, kırılan dalın yüksek gerilim hattına değmesi sonucu akıma kapılarak yaşamını yitirdi. Saatlerce ağaçta asılı kalan genç kadının cesedi, 10 gün sonra evleneceği nişanlısı Nevzat öztürk'ün meraklı bakışları altında ağaçtan indirilirken, yakınları sinir krizleri geçirdi Akyazı İlçesi İlimbey Mahallesi’nde oturan Muradiye özdemir, dün öğle saatlerinde ıhlamur toplamak için evlerinin yanında bulunan ıhlamur ağacına çıktı. Elindeki çuvala topladığı ıhlamur çiçeklerini koyan özdemir, uzanmaya çalıştığı bir dalı çekerken kırdı. Kırılan dal, ağacın yanından geçen ve 33 bin Voltluk akım taşıyan elektrik tellerine değdi.

BİR ANDA KÖMÜRLEŞTİ
Görgü tanıklarının anlattığına göre ağacı sallayan elektrik akımı, ağaç üzerinde bulunan Muradiye özdemir’i bir anda kömüre çevirdi. Cesedi ağaç dallarına asılı kalan Muradiye özdemir'in, nişanlı olduğu ve 10 gün sonra evleneceği belirtildi. Ağaçta yaklaşık 2 saat kadar asılı kalan talihsiz kadının cesedi, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Ekipleri ve jandarma tarafından ağaçtan indirildi.
Tarlada çalışırken üzücü habari alarak olay yerine gelen Muradiye özdemir'in ağabeyi 44 yaşındaki Hüseyin özdemir, kardeşinin cansız bedenini ağaçta asılı olarak görünce sinir krizleri geçirdi. Nişanlısı Nevzat öztürk ise, genç kadının cesedinin ağaçtan indirilişini büyük bir sükunetle izledi.
Muradiye Özdemir'in cesedi, Cumhuriyet Savcısı'nın incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp'a kaldırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious