İhlas Koleji'nden bilişim atağı!

İhlas Koleji'nden bilişim atağı!.17918
  • Giriş : 04.11.2008 / 17:27:00

2006 - 2007 öğretim yılından beri Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası vermeye başlayan İhlas Koleji, 2008-2009'da ECDL sertifikası vermeye devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

2006 - 2007 öğretim yılından beri ECDL (European Computer Driving Licence), yani Avrupa Bilgisayar Yetkinlik Sertifikası vermeye başlayan İhlas Koleji, 2008 - 2009 eğitim - öğretim yılında da öğrenci, öğretmen, veli ve kurumun diğer çalışanlarının iş niteliklerini yükseltmeye yönelik ECDL Sertifika Programı vermeye devam ediyor. Kasım ayı içerisinde başlayacak olan bu yılki kurs programı için kayıtlar devam ediyor.

İhlas Koleji olarak bilgi teknolojilerinin takibi ve kullanımı konularında tüm imkanlarını seferber ettiklerini belirten İhlas Eğitim Kurumları Genel Müdür Yardımcısı Azmi Aksoy, tüm Avrupa ülkeleri, kamu kurumları, uluslararası organizasyonlar ve benzer kuruluşlar tarafından önde gelen bir sertifikasyon olarak benimsenen ECDL sertifikası vermeye başlamakla, bugüne kadar yürütülen çalışmaların bir anlamda karşılığını aldıklarını belirtti. Tüm öğretmen ve idarecilerin büyük özveriyle bilgi teknolojileri alanındaki çalışmaları desteklediklerini dile getiren Aksoy, 2006 - 2007 öğretim yılından itibaren dünyaca kabul görmüş bu sertifikayı, öğrenci ve öğretmenlerine verebilmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İletişim ve bilgisayar teknolojilerini yakından takip etmenin önemine de değinen Azmi Aksoy: “Biz eğitim kurumu olarak öğrencilerimize teknolojinin en yüksek imkânlarını sunarak, onları yetişkin bir birey olarak hayata atıldıklarında o günün şartlarına göre hazırlıyoruz. Öğretmen kadromuzun bilgi ve donanımlarını da en üst seviyede tutmaya çalışıyoruz. Amacımız öncelikle tüm öğretmenlerimizin ve diğer personelimizin bu sertifikaya sahip olmalarını ve yaşadığımız bilgi çağının gereklerine uygun olarak hizmet üretmelerini sağlamaktır. Teknolojiyi gerektiği kadar kullanamayan hatta üretemeyen şahıs, kurum ve toplumlar, gelecekte bırakın ekonomik, sosyal ve eğitim alanında söz sahibi olmayı, kendi bireysel hayatında bile söz sahibi olamayacaklardır.” dedi.

ECDL (European Computer Driving Licence) vermeye yetkili İhlas Eğitim Kurumları'nda, eğitim gören öğrenciler, veliler ve kurumun diğer çalışanları da düzenlenen kurslara katılmak suretiyle sertifika almaktadırlar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*