İhraç edilen Tan'dan sert açıklama

İhraç edilen Tan'dan sert açıklama.6849
  • Giriş : 14.04.2009 / 08:04:00

DSP Merkez Disiplin Kurulu Toplantısındaihraç kararı verilen Milletvekili Ahmet Tan açıklamalarda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

DSP Merkez Disiplin Kurulu Toplantısında hakkında ihraç kararı verilen İstanbul Milletvekili Ahmet Tan, kararı ''Garip olan Zeki Sezer bakiyesi yönetimin Ergenekon'la ülkenin dalgalandığı bir günde partiden milletvekili atmasıdır. Bu da, Ecevitsizleşen DSP'nin Ergenekon'udur'' sözleriyle değerlendirdi.

Tan, şu ana kadar partiden kararın kendisine bildirilmediğini, ''arkadaşlarının televizyondan öğrenerek kendisine haber verdiklerini'' anlattı.

Ahmet Tan, ''ihraç'' kararını şöyle değerlendirdi:

''Ecevitsizleştirilen DSP'nin yapacağı ilk iş, elbette Ecevit'in onayı ile genel sekreter olan bir milletvekilini ve onun bakanını partiden atmaktır. Garip olan 'Zeki Sezer bakiyesi' yönetimin Ergenekon'la ülkenin dalgalandığı bir günde partiden milletvekili atmasıdır. Bu da, Ecevitsizleşen DSP'nin Ergenekon'udur. Ergenekon Türkiye'nin hukukunu, geleceğini tehdit ediyor. 'DSP Ergenekonu' da parti hukukunu ve halk yararına açık siyaseti tehdit ediyor.

Ecevitsizleşen DSP, bu bakiye yönetimden kurtulamazsa, kaynaklarıyla birlikte yok olup gitmeye mahkumdur.''

Kararın kendisine bildirilmeden basına yansıtılmasından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Tan, karar kendisine tebliğ edildikten sonra yargıya başvuracağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*