İhracatın Yıldızları’nın onur gecesi

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 15:21:08

"İhracatın Yıldızları" yarışmasında e-ihracat kategorisindeki ödülü tarimsalpazarlama.com sitesi aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dünya Gazetesi, DHL ve Akbank’ın ortak organizasyonuyla başarılı ihracatçı firmaların ödüllendirildiği "İhracatın Yıldızları" yarışmasının bu yılki büyük ödülünün sahibi Mavi Jeans oldu.

2006 yılının başarılı ihracatçıları The Marmara Oteli’nde düzenlenen görekemli bir törenle ödüllerini aldı.

Türkiye ihracatının geliştirilmesi ve ihracatın ülke ekonomisindeki payının artırılmasına yönelik olarak gerçekleştirilen "İhracatın Yıldızları" yarışmasının beşincisinde büyük ödülün yanı sıra, Kreatif Ürün, İhracat Performansı, Yeni Pazar-Pazar Çeşitliliği ve e-ihracat kategorilerinde ödüller verildi. Bunun yanında 4 firma da özel ödüle layık görüldü.

Türkiye’den ilk kez ihraç edilen ya da katma değeri oldukça yüksek veya geleneksel ürün-pazart konseptinin dışında ürün ihracatı gerçekleştiren firmaların değerlendirmeye alındığı ’Kreatif Ürün’ alanında birinciliği dünyada ilk kez zeytin yaprağından çay üretip ihraç ederek önemli bir başarıya imza atan Edremit Kale Grubu aldı.

İhracat Performans Kategorisi’nde ihracatını yüzde 88 artıran Petkim Petrokimya, en fazla sayıda ülkeye ihracat gerçekleştiren ya da herhangi bir ürünün ilk kez ihracatını gerçekleştiren firmaların değerlendirmeye alındığı ’Yeni Pazar-Pazar Çeşitliliği’ dalında ise İsveç’ten Güney Afrika’ya, Şili’den Yeni Zelanda ve ABD’ye 5 kıtada 101 ülkeye kablo ihracatı gerçekleştiren Hes Kablo birinciliğe hak kazandı.

"e-ihracat" kategorisinde ödülü çiftçinin ürününü dış pazarlarla buluşturma başarısı gösteren 15 bin 300 üyeli tarimsalpazarlama.com internet sitesi kurucuları alırken Aselsan, Madenci Gemi Sanayi, Nature Gıda ve Çilek Mobilya özel ödüle layık görüldü.

Her ödül kategorisinde ilk üçe girmeyi başaran şirketlere DHL Express Türkiye tarafından belirli miktarlarda ücretsiz gönderi hakkı tanındı. Başarılı ihracatçı firmaların yanı sıra işdünyasının önemli isimlerinin de yer aldığı görkemli ödül gecesinde TİM Başkanı Oğuz Satıcı, DTM İhracat Genel Müdürü Ali Boğa ile DHL, Akbank ve DÜNYA Gazetesi’nin üst düzey yöneticileri de hazır bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious