İhracattaki büyüme sıfırda kalabilir

İhracattaki büyüme sıfırda kalabilir.6938
  • Giriş : 17.10.2008 / 10:15:00
  • Güncelleme : 17.10.2008 / 10:18:50

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi'nde Mustafa Koç ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, küresel krizin türkiye'yi etkileyeceğini söyledi. TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Konseyi'nde (YİK) konuşan Koç, şunları söyledi:

"Hükümetler piyasalara müdahele ediyor. Her piyasa müdahelesinin bir bedeli vardır. Finans sektöründeki değişimlerin geride kaldığı br çok ekonomist tarafından ifade edilmektedir. Ancak yeni uluslararası düzenlemeler gerektirecektir. Hiç şüpheniz olmasın ki rekabete dayalı piyasa kendini düzeltecektir. Tüm ekonnomik aktörrler olarak bu yeni düzene hazırlıklı olmalayız.

Türkiye açaısından ise 2001 krizinden sonra yaşanan gelişmeler krizi en az yaşamamıza neden olmuştur. Her şeyden önce ihracatta büyüme sıfıra yakın olabilir. Bunlar aşılamayacak sorunlar değildir. Ancak hızlı olunması gerekir.
Türkiye'nin zihinsel ve fiziksel hazırlığı tam olmalıdır. Ülke olara rotamızı kaybetmeye ve 2000 yılından bu yana uygulamaya soktuğumuz ekonomik reformları korumalı. disiplini bütçe bağımsız merkez bankası kamu maliyetlerinin disiplini bankaclık ile reel sektör arasındaki dengenin de sağlanması şart."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*