İhsanoğlu yarın Irak'a gidiyor

İhsanoğlu yarın Irak'a gidiyor.56545
  • Giriş : 21.02.2009 / 22:53:00

İKÖ Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Irak'ın başkenti Bağdat'a kurdukları ofisin açılışını gerçekleştirmek üzere yarın bu ülkeye geliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İslam Konferansı Örgütü (İKÖ) Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, Irak'ın başkenti Bağdat'a kurdukları ofisin pazartesi günü yapılacak açılışını gerçekleştirmek üzere yarın bu ülkeye geliyor.

Diplomatik kaynakların İHA muhabirine verdiği bilgilere göre, İKÖ Genel Sekreteri İhsanoğlu'nun, hazırlıkları 3 ay önce tamamlanan teşkilatın Bağdat ofisinin pazartesi günü yapılacak açılışını gerçekleştirmek üzere yarın Bağdat'a geleceği öğrenildi. Açılış öncesi Bağdat temaslarına Irak Devlet Başkanı Celal Talabani ve Başbakan Nuri el-Maliki ile başlayacak olan İKÖ Genel Sekreterinin, daha sonra Dışişleri Bakanı Hoşyar Zebari ile Dışişleri Bakanlığı konutunda bir araya gelmesi planlanıyor.

Örgütün Bağdat'taki ofisinin açılışına Cumhurbaşkanı Talabani ve Başbakan Maliki'nin yanı sıra Türkiye'nin Irak Özel Temsilcisi Büyükelçi Murat Özçelik, Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Derya Kanbay ile diğer diplomatik temsilcilerin katılması öngörülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*