İhtiyaç gideren CHP'liye ceza geliyor

İhtiyaç gideren CHP'liye ceza geliyor.7428
  • Giriş : 10.09.2007 / 14:27:00

CHP'li milletvekilinin yolda ihtiyaç giderdiği iddia edilince ceza geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Antakya Belediye Başkanı Mehmet Yeloğlu, CHP Hatay Milletvekili Gökhan Durgun'a ''ulu orta ihtiyaç giderdiği'' gerekçesiyle belediye encümen kararıyla 117 YTL ceza verilmesine ilişkin ''Topluma örnek olması gereken bir milletvekilinin böyle bir olayı gerçekleştirmesini tartıştık ve cezasız bırakılmasının yanlış olacağını düşündük'' dedi.

Yeloğlu yaptığı açıklamada, 7 Ağustosta yapılan encümen toplantısının basına kapalı gerçekleştirildiğini, kararın kimler tarafından basına sızdırıldığının araştırıldığını belirtti. Yeloğlu, Hatay'ın adının bu gibi olaylarla anılmasından üzüntü duyduğunu söyledi.

Antakya Belediye Başkanı Yeloğlu, şunları söyledi:

''Zabıta ekipleri, seçimlerden 2 gün önce CHP'li Milletvekili Durgun'un Cumhuriyet Mahallesi'nde taksi durağına ulu orta ihtiyaç giderdiği yönünde görgü tanıklarını da dinleyerek tutanak düzenlemişler. Konu encümene geldi. Bizler de topluma örnek olması gereken milletvekilinin böyle bir olayı gerçekleştirmesini tartıştık ve cezasız bırakılmasının yanlış olacağını düşündük. Kabahatler Kanunu'nun 32. maddesi gereğince 117 YTL para cezası verilmesini karara bağladık. Ancak, benim tuhafıma giden, encümen basına kapalı yapılır. Ayrıca, orada alınan kararların gizli kalması gerekir. Encümende devlet memurları ve meclis üyeleri var. Kararın basına sızdırılmasına üzüldüm.''

-''İTİBAR ZEDELEMEK İÇİN SİYASİ TAKTİK''-

CHP Hatay Milletvekili Durgun ise iddiaları kabul etmediğini belirterek, ''Kendisinin böyle birşey yapmadığını, iftira ve komploya uğradığını'' söyledi.

Durgun, yolsuzluklar ve rüşvet olaylarıyla ilgili çalışmalar yaptığını ifade ederek, ''Bu itibar zedelemek için siyasi bir taktik'' diye konuştu.

Gökhan Durgun, cezanın yürürlüğünün durdurulması isteminde bulunacağını, maddi ve manevi tazminat davasını ise bugün açacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious