"İhtiyarlara Yer Yok", 7 martta vizyona girecek

  • Giriş : 06.02.2008 / 06:12:00
  • Güncelleme : 05.02.2008 / 23:45:13

Oscar ödüllerine bu yıl en iyi film kategorisi dahil olmak üzere 8 dalda aday olan ''İhtiyarlara Yer Yok / No Country For Old Men'', 7 Mart'ta vizyona girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yazar Cormac McCarthy'nin aynı adlı romanından uyarlanan filmi, kara mizah klasiği "Blood Simple" ile başlayan, ardından "Raising Arizona", "Miller's Crossing", "Barton Fink", Oscar ödüllü "Fargo", "The Man Who Wasn't There" ve "O Brother Where Art Thou" gibi filmleri hayata geçiren Joel ve Ethan Coen
kardeşler yönetti.

Coen kardeşlerin, McCarthy'nin Teksas sınırında 2,4 milyon dolar nakit para bulunca acımasız ve ölümcül bir takibin hedefi haline gelen dürüst bir adamın yaşadıklarının anlatıldığı kitabın farkına varması, yapımcı Scott Rudin sayesinde gerçekleşti.

Filmin ana karakterlerini, ters giden bir uyuşturucu ticaretinden geriye kalan milyonlarca doları tesadüfen bulan Llewelyn Moss ile onun peşine düşen psikopat ruhlu katil Chigurh ve kasabanın son derece iyi ahlaklı ve temiz yürekli şerifi Bell oluşturdu.

Bu yıl "Elah Vadisi" adlı filmle 3. kez Oscar ödülüne aday gösterilen Oscar ödüllü Tommy Lee Jones, 1980'li yılların şiddet ve öldürme dalgasını anlamaya çalışan dürüst şerif rolünde kameraların karşısına geçerken, psikopat katil Chigurh rolünde İspanyol asıllı aktör Javier Bardem, Vietnam gazisi Llewelyn Moss rolünde ise Josh Brolin yer aldı.

Moss'un genç karısı Carla Jean rolünde Kelly Macdonald, Şerif Bell'in karısı Loretta rolünde Tess Harper kamera karşısına geçti.

Filme konu olan yazar Cormac McCarthy'nin romanı, Türkiye'de Kanat Kitapçılık tarafından önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

CNNTURK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious