İhtiyarların en derin Türkiye analizi

İhtiyarların en derin Türkiye analizi.9132
  • Giriş : 05.06.2009 / 16:52:00

İskender Büyük'ün vurulması üzerine olağanüstü gündemle toplanan İhtiyarlar Heyeti, gladyo ve Türkiye'nin durumu ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İskender Büyük'ün vurulması üzerine "Günümüz Türkiye"sinin derin bir analizini yapan ihtiyarlar, Obamalı Amerika'nın Türkiye planını anlattı.

Obama'nın Neoconların Başkan Bush döneminde yaptığı tüm haksızlıkları neoconlara mal ettiğini ve Amerika'nın imajını düzeltmek ve İslam Dünyasına karşı yeni bir tavır aldığını göstermek için Neoconlara karşı operasyon yapıldığını anlatan İhtiyarlar, Amerika'nın Türkiye'yi bölgede daha aktif hale getirip bölgeyi öyle yönetmeni istediğini anlattı.İhtiyarlara göre bu durum Türkiye için hem avantaj hem de dezavantaj...

"Amerika süper güç olmasına rağmen her istediğini yapamaz. İslam dünyasının en nefret ettiği yaklaşımsa emperyalist ve oryantalist yaklaşım biçimidir. Size özgürlük ve demokrasi getireceğiz, siz de bize kişiliğinizi ve bağımsızlığını vereceksiniz. Buna bölge halkı kesinlikle izin vermez. Ayrıca diğer küresel aktörler bu oyunu bozmak için yeni taktik ve stratejiler geliştireceklerdir. Bu bölgede en büyük güç Rusya, AB ve İran'dır. Bizim Amerika ile yakın ilişkimiz diğer 3 büyük güce karşı zayıf kılmakta. Doğal gaz nedeni ile Rusya bütün AB'yi kıskaca aldı. Nabucco projesi Amerika'nın istediği bir proje. Rus tahakkümünü AB'nin üstünden kaldırmak için Amerika atak yapmakta...

Peki Rus derin devleti Türkiye'nin bölgede güçlenmesini eli kolu bağlı mı seyredecek?

Tabiki hayır. Terör örgütüne hakimdi Rus gizli servisi... Şİmdi daha büyük eylemler yaptıracak. Terör örgütünün başka bir kanadına Almanya hakim. Rusların ülkemizde derin devletin bir kanadı ile arası iyi. Özellikle Avrasya konusunda... Almanya'nınsa büyük açılımı var. Alevilik üstüne. Ayrıca Almanlar radikal İslam'ı elinde koz olarak kontrol ediyorlar. Medya eliyleyse hükümete yön vermeye çalışıyorlar. Hala ülkemizde en çok Alman gizli servisinin ajanı var. Sonrasında Amerikalılar geliyor. Rusları da küçümsememek lazım.

Gladyo, İskender - Polat çatışmasını körükleyecek. İskender'e Almanlar ve Ruslardan büyük destek var. Polat üstünden kara propaganda yaptırılacak. Polat'a Amerika'dan destek var imajı oluşturulacak. İkisinin çatışması arttıkça Amerika devletin üst noktalarına mesajını vermiş olacak.

Obama'nın açılımı şu: İskender'i tasviye ederek Türkiye'de gladyonun bittiğini ilan ederken bu sırada yeni kadrolarını oluşturacak. Devletin bazı sinir merkezleri bilerek ya da bilmeyerek onlarla işbirliği halinde...

Peki Hükümet ve Silahlı Kuvvetler kullanılan bu sinir merkezlerini temizleyecek durumda mı?

Silahlı Kuvvetler uzun zamandır bu mücadelenin içinde. İçindekilerin bir kısmını tasviye etmeyi başardı. Ama unutmayın ki Gladyo, NATO'nun öz çocuğu. Onu çıkarıp atmak o kadar kolay değil. Bunun bir bedeli var. Hükümet bu işte ne kadar kararlı olursa o kadar oy kaybeder. Bu oy kaybını da bir yere kadar göze alırlar. Ama işin içinde kendicanları var.

MORALHABER

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*