İki acıyı birlikte yaşıyorlar

  • Giriş : 08.08.2006 / 00:00:00

Antalya'da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi, şehit ailesinin iki acıyı birlikte yaşamasına yol açtı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde oğlu Astsubay Levent Çevik'in, evini basan teröristlerce şehit edilmesi olayını duyan baba İbrahim Çevik'in Antalya'da kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi, şehit ailesinin iki acıyı birlikte yaşamasına yol açtı. Kayın baba Faruk Sert, olaya çok üzüldüğünü ve bir söz söyleyecek durumda olmadığını belirtti.
Beytüşşebap İlçesi Cumhuriyet Caddesi Ulu Camii yanında bulunan bir apartmanda, önceki gün akşam saat 20.40 sıralarında Kıdemli Başçavuş Levent Çevik'in (38) evini silahla basan henüz kimliği belirlenemeyen 2 terörist, astsubayı şehit etmiş, oğlu Mete Çevik'i (8) yaralamıştı. Diğer oğlu ve eşi Esra Çevik ise olaydan yara almadan kurtulmuştu. Olaydan sonra acı haberi alan astsubayın Antalya'da bulunan babası İbrahim Çevik'in kalp krizi geçirip, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmesi, Çevik'in ailesinin yakınlarını sessizliğe ve derin bir üzüntüye bürüdü.

Yaşanan olayı haber alan şehidin eşinin Tokat'taki evinde ve Tokat caddelerinde ise matem yaşanıyor.

Astsubay Levent Çevik'in kayınbabası Faruk Sert, üzgün olduklarını belirterek, "Devletimiz sağolsun. Bu olay için üzgünüz. Kızım bana (Unutma daha geride iki tane oğlun var) dedi. Kızımın metaneti üzerine duruyorum. Zaten kızım ilaçlarla ayakta duruyor. Ne diye bilirim ki vatan sağolsun." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious