İki araç aynı OGS'ye girince...

  • Giriş : 04.09.2008 / 17:05:00

İstanbul Çamlıca Gişeleri'nden geçiş yapmak isteyen sabırsız iki araç sürücüsünün kullandığı otomobiller, aynı anda OGS turnikesine girince bakın neler oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bir birlerine çarparak duran araçlar turnike içinde sıkıştı. Ölen ya da yaralananın olmadığı ilginç kazada araçlar, uzun uğraşlar sonucu sıkıştığı yerden kurtarıldı. Temmuz ayında da yine benzer şekilde meydana gelen kaza anı güvenlik kamerasına saniye saniye yansımıştı.

Edinilen bilgiye göre kaza, Çamlıca Gişeleri'nde meydana geldi. Otomatik Geçiş Sistemi'nin (OGS) bulunduğu turnikeyi kullanmak isteyen 34 FA 6163 plakalı Peugeot marka otomobil ile 34 EY 5297 plakalı BMW marka otomobil, aynı anda ve hızlı bir şekilde OGS turnikesine girmeye çalıştı. Bir birlerine çarpan iki otomobil turnikede sıkışarak durabildi. Olay yerine gelen polis ekipleri, araçları kurtarmak için uzun süre uğraştı. Yaklaşık bir saat süren çalışmalardan sonra güçlükle çıkartılan araçlar büyük hasar gördü.

Bu arada gazetecilere açıklama yapmak istemeyen ve isimlerinin Mahmut ile Turgut oldukları öğrenilen araç sürücüleri ise, kullanılamaz hale gelen otomobillerinin kurtarılmasını umutsuz gözlerle seyretti.

Öte yandan, 18 Temmuz 2008 tarihinde de Çamlıca Gişeleri'nde yine benzer bir kaza meydana gelmişti. OGS turnikesinden aynı anda geçmek isteyen iki otomobil bir birine çarpmış, kaza anı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülenmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*