İki aşiretin 'ekmek' kavgası

İki aşiretin 'ekmek' kavgası.16952
  • Giriş : 12.10.2008 / 15:49:00

Adana'da iki aşiret ekmek alma kavgasına tutuştu. 30'a yakın yaralı olduğu bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Adana'da aynı aşirete mensup iki ailenin çocuklarının fırından ekmek alması sırasında çıkan tartışmaya, aşiretin diğer üyeleri de karışınca ortalık savaş alanına döndü. 30'a yakın kişinin yaralandığı kavga çevik kuvvet ekiplerince güçlükle yatıştırıldı.

İddiaya göre, sabah 06.00 sıralarında Yüksel ailesinin işlettiği Suskun Oğla Pide Fırını'na gelen Kurman ailesinden iki çocuk, ekmek sırası yüzünden tartıştıkları diğer çocuklarla kavga etti. Kavgayı ayırmak isteyen yaşlı bir kişiyi de darp eden çocuklar evlerine kaçtı. Olayın iki aile üyeleri tarafından öğrenilmesinin ardından Çukurova Caddesi bir anda savaş alanına dönüştü. Olaya ilk anda müdahale eden polis, tarafları ayırmakta yetersiz kalınca çevik kuvvetten takviye ekip istendi.

Taşların ve sopaların havada uçuştuğu kavgada bazı polisler de hafif şekilde yaralanırken, kavga bitene kadar mahalleye giremeyen ambulans, yaralılara da müdahale edemedi. Bu arada kavgayı öğrenen Bunimer aşireti lideri Ali Beyazkuş'un, tarafları barıştırmak için Şanlıurfa'dan Adana'ya gelmek için yola çıktığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*