İki askerin şakalaşması sırasındaki kaza yas getirdi

İki askerin şakalaşması sırasındaki kaza yas getirdi.10301
  • Giriş : 18.09.2007 / 17:37:00

Ağrı'da iki askerin şakalaşması sırasında meydana gelen kaza, yas getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağrı'da iki askerin şakalaşması sırasında meydana gelen kaza, Ordu'nun Perşembe ilçesine yas getirdi. Arkadaşının silahından çıkan kurşunlara hedef olan er Recep Coşkun (20), hiç bir yerde yalnız bırakmadığı ikiz kardeşini yalnız bıraktı.

Doğdukları günden bu yana hiç ayrılmayan ve hep aynı okulda, aynı sırada okuyan Recep ve Selim Coşkun adlı ikiz kardeş, 1987/2 tertip olarak askere gitmek için başvurduklarında kuralarında Bilecik çıktı. Mayıs ayında askere giden ve acemi eğitimlerini Bilecik'te birlikte yapan ikiz kardeşler, ilk kez dağıtım kuralarında ayrıldılar. Selim Coşkun Aydın'a giderken, Recep Coşkun Ağrı'da askerlik yapmaya başladı.

Ağrı'da askerliğinin 4. ayında gece nöbetine çıkan Recep Coşkun, önceki gece saatlerinde nöbet sırasında arkadaşıyla şakalaşmaya başladı. Recep Coşkun, şakalaşma sırasında arkadaşının silahından çıkan kurşunlara hedef olarak ağır yaralandı. Ağrı Askeri Hastanesi'ne kaldırılan Recep Coşkun, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Cenazesi memleketi Ordu'ya gönderilen er Recep Coşkun, doğum yeri Perşembe ilçesi Şenyurt köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. Recep Coşkun'un cenazesine Perşembe Kaymakamı Mustafa Asım Alkan ve kalabalık bir topluluk katıldı.

Askerlik görevini yaptığı Aydın'dan gelerek ikizinin cenazesine katılan Selim Coşkun ise Recep Coşkun'un Türk bayrağı sarılı tabutu başından bir an olsun ayrılmadı. Recep Coşkun'un ailesi ise kaza kurşunuyla vefat ettiği söylenen çocuklarının 'şehit' sayılmamasını eleştirerek, "Bizim çocuğumuzu illa teröristler mi vurmalıydı? Neden devlet töreni yapılmadı. Sadece iki üç subay geldi ve sessizce gittiler. Bizim çocuğumuz görev şehidi sayılmalıydı" dediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious