İki aykırı liderden McCain-Obama kıyası

İki aykırı liderden McCain-Obama kıyası.14538
  • Giriş : 04.11.2008 / 17:12:00

Küba devriminin lideri Castro, McCain'i "kültürsüz, savaş çığırtkanı" olarak niteledi. Aşırı milliyetçi Rus lideri Jirinovski, ise Obama için, "ABD'yi yıkacak Amerikan Gorbaçov'u" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CASTRO: "KÜLTÜRSÜZ McCAİN, SAVAŞ RİSKİNİ ARTIRIR"

Küba devriminin lideri Fidel Castro, Amerikan başkanlık yarışındaki cumhuriyetçi aday John McCain'i "kültürsüz, savaş çığırtkanı ve pek zeki olmayan biri" olarak niteledi ve başkan seçilmesi halinde dünyada savaş riskinin artacağını söyledi.

Castro, gazetelerde yayımlanan makalesinde, "McCain yaşlı ve savaş yanlısı; pek zeki de değil ve kültürsüz, üstelik sağlıksız da..." ifadesini kullandı.

Ülkesi 46 yıldır Amerikan ambargosuyla karşı karşıya olan 82 yaşındaki "Lider Maximo", demokrat aday Barack Obama'yı ise övdü ve Obama'nın "McCain'den daha kültürlü ve zeki olduğunu" kaydetti.

Mali krizin bugün Amerikalıları Irak savaşından daha fazla endişelendirdiğine işaret eden Castro, bunun da Obama'nın başkan seçilme şansını artırdığı görüşünü savundu.

-JİRİNOVSKİ: "OBAMA, AMERİKAN GORBAÇOV'U, ABD'Yİ YIKACAK"

Aşırı milliyetçi Rus lideri Vladimir Jirinovski, ABD başkanlık seçimi adaylarından Barack Obama için, "ABD'yi yıkacak Amerikan Gorbaçov'u" ifadesini kullandı.

İnterfaks ajansının haberine göre, Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovski, partisinin bir toplantısında yaptığı konuşmada, "Obama, Amerikan Gorboçov'udur, ABD'yi yıkacak, yeniden inşa etmeyecek" dedi.

Sovyetler Birliği'nin son Devlet Başkanı Mihail Gorbaçov, dünya için soğuk savaşın bitişini ve SSCB'nin demokratikleşmesini simgelese de çok sayıda Rus için SSCB'yi yıkan lider olarak görülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*