İki aylık kadın doktora tekme tokat!

İki aylık kadın doktora tekme tokat!.7892
  • Giriş : 18.11.2008 / 21:50:00

Şanlıurfa'da bir sağlık ocağında henüz 2 ay önce göreve başlayan bayan doktor sıra bekleyen erkek hasta tarafından tekme tokat dövüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir hasta tarafından karnına ve vücudunun çeşitli yerlerinden darbe aldığı ileri sürülen darp olayında bayan doktora 20 günlük istirahat verildi.

Şanlıurfa'nın Beykapısı Mahallesi'nde bulunan Beykapısı Sağlık Ocağında henüz 2 ay önce göreve başlayan Venhar Onat (25), bugün görev yaptığı sağlık ocağında hastalarını muayene ettiği sırada İ.D. adlı hastanın saldırısına uğradı. İddiaya göre sağlık ocağında hastalarını muayene eden doktor Venhar Onat'ın bulunduğu odaya gelen İ.D., sıranın kendisinde olduğunu ve kendisini muayene etmesini öne sürerek doktora kızdı. doktor Onat, ise hasta muayene ettiğini ve işi bittiğinde kendisini alacağını söyleyerek dışarıda beklemesini istedi. Dışarı çıkan İ.D. daha sonra kapıya rahatsızlık vermek amacıyla seri bir şekilde vurarak rahatsız etmeye devam etti. Hastasını muayene eden Venhar Onat, kapıya yönelerek İ.D.'den yaptığının ayıp olduğunu söylemesi üzerine İ.D. bayan doktora hakarette bulanarak saldırmak istedi. Kapı önünde yaşanan kısa süreli arbededen sonra kapıyı zorlayarak içeri giren İ.D. bayan doktorun karnına ve vücudunun çeşitli yerlerine yumruk ve tekme atarak darp etti. Hastane görevlileri ile hasta yakınlarının müdahale ettiği olaydan sonra kaçan İ.D. daha sonra Onat'ın şikayeti üzerine yakalanarak göz altına alındı.

Hastaneye kaldırılan talihsiz doktor ortopedi servisinde serum takılarak müşahede altına alınırken 20 gün istirahat verildi. İ.D. hakkında suç duyurusunda bulunan Venhar Onat'ın şikayeti üzerine mahkemeye çıkarılan İ.D.'nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı öğrenildi.

Hastanede müşahede altındaki Venhar Onat, bu olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirerek, henüz yeni başladığı görevinde böyle bir olayla karşılaşmasının üzüntü verici olduğunu söyledi. Olayı anlatırken gözyaşlarına boğulan Onat, "Bu olaydan sonra psikolojim bozuldu. Saldrı sonrasında mesleğimi bırakmayı bile düşündüm. Ben Doğu'da görev yapmak için evliliğimi bile erteledim ama karşılaştığım duruma bakın. Devletin Doğu'ya gidin görev yapın diyor ama yaptığımız hizmetin karşılığı bu mu olmalı." diye konuştu.

Olaydan sonra bir açıklama yapan Şanlıurfa Tabipler Odası Başkanı Doç. Dr. Şahin Aksoy ise, amacı kamuya hizmet etmek amacıyla görevli genç bayan doktora karşı yapılan bu saldırı kınadıklarını söyledi. Geçtiğimiz ay Suruç ilçesine bağlı Onbirnisan Beldesi'ndeki sağlık ocağında da genç bir bayan doktora yönelik bir saldırı gerçekleştiğini ifade eden Aksoy, genç meslektaşlarından özellikle bayanlara yönelik böyle saldırıların kamuoyunda nefretle kınandığını açıkladı. Aksoy, bu olayın tüm Şanlıurfalılara mal etmek istemediğini ancak mecburi hizmet amacıyla Doğu'ya gelen meslektaşlarının bu şekilde tekme Tokat dövülmesinin kabul edilemez bir durum olduğunu dile getirdi.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*