İki belediye başkanına 'yolsuzluk'tan gözaltı

İki belediye başkanına 'yolsuzluk'tan gözaltı.16182
  • Giriş : 28.01.2009 / 16:59:00

Zonguldak'ın Ereğli ve Balıkesir'in Zeytinli beldesinde dün ayrı ayrı gerçekleştirilen operasyonlarda 50'den fazla kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Ahmet Likoğlu'nun da aralarında olduğu 29 kişinin gözaltına alındığı Ereğli'deki operasyon saat 07.00 sularında eşzamanlı başladı. Ereğli Belediye Başkanlığı, Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası, TSO Meclis Başkanı Cem Karadeniz'in işyeri, lokanta sahibi Süleyman Sarımsak'ın işyerinde polis tarafından aramalar yapıldı. Aynı saatlerde Ereğli Belediye Başkanı Murat Sesli de Balı Mahallesi'nde bulunan evinden alınarak İl Emniyet Müdürlüğü'ne ifadesi alınmak üzere götürüldü. "Çıkar amaçlı suç örgütü kurmak" iddiası ile gözaltına alınan 29 kişinin, sorgularının tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecekleri belirtildi. İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen ve yaklaşık 5 aydan bu yana araştırmaları sürdüğü öğrenilen operasyonda gözaltına alınacakların sayısının artabileceği öğrenildi.

Edremit ilçesi Zeytinli beldesinde yapılan operasyonda ise CHP'li Belediye Başkanı Şadan Aytaç ve yardımcısı İlker Balık, fen işleri müdürü, meclis üyeleri ve aralarında işadamlarının da bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. Belediyeye baskın yapan polisler, bilgisayarlara ve dokümanlara el koydu. Operasyondan habersiz olan bazı çalışanlar, sabah saatlerinde geldikleri işyerinde kapıda kaldı. Ne olduğunu anlamayan belediye çalışanları, uzun süre dışarıda bekledi. Gözaltına alınanların ihalelere fesat karıştırdığı iddia ediliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*