İki belediye çalışanları birbirine girdi

İki belediye çalışanları birbirine girdi.14563
  • Giriş : 01.06.2008 / 14:22:00

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Alt Kademe Atakum Belediyesi zabıtaları ve çalışanları arasında çıkan tekme tokatlı kavgayı polis biber gazıyla ayırabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ahmet Çağdaş Çatoğlu'nun Haberi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Atakum sahilinde yaptığı çalışma, iki belediye çalışanlarını karşı karşıya getirdi. Belediye çalışanlarının tekme Tokat kavgası, polis tarafından biber gazıyla durdurulabildi.

Demir profiller yüzünden

Olay, Büyükşehir Belediyesi'nin daha önce Atakum Belediyesi tarafından işletilirken tahliye edilen eski Palmiye Kafe çevresinde demir profilden gölgelikler yapma girişimi sırasında yaşandı. Atakum Belediyesi çalışanları, sahile demir profilleri koymak isteyen ekipleri, gerekli yasal izinlerinin olmadığını gerekçe göstererek engellemek istedi.

Bektaş olay yerinde

Belediye çalışanları arasındaki gerginliği duyan Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş, daha sonra olay yerine geldi. Başkan Bektaş, Büyükşehir Belediyesi'nde görev yapan Yusuf İpoğlu'na 20 Mayıs'ta Milli Emlak Genel Müdürlüğü'ne işletme ve çalışma yapılması izni için başvurduklarını, Büyükşehir Belediyesi'nin başvuru yaparak izin alması gerektiğini belirterek, daha bir netice yokken çalışma yapılamayacağını söyledi.

Tekme Tokat kavga ettiler

Demirlerin konulup konulmayacağı tartışması sürerken, iki belediye çalışanları tekme-tokat birbirine girdi. Diğer belediye görevlilerinin de olaya karışmasıyla ortalık adeta arbede alanına döndü. Olay yerine gelen polis, biber gazı sıkarak iki tarafı ayırabildi. Gerginliği yatıştırmak için bölgeye çevik kuvvet sevk edildi.

Yurt, Bektaş'la görüştü

Bu arada Asayiş Şube Müdürü Ramazan Erdoğan da olay yerine geldi. Polis, belediye yöneticileri ve Başkan Bektaş'ın araya girmesiyle taraflar ayrıldı. Daha sonra ise Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt, olay yerine gelerek Başkan Adem Bektaş'la görüştü. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Mustafa Yurt ile Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş'ın yaptığı görüşme sonrasında demir profillerin konulmayacağı ve çalışma yapılmayacağı kararının alınmasının ardından iki belediye de ekiplerini çekti. Atakum Belediyesi, getirilen demirleri kendi kamyonlarına yükleyerek Büyükşehir Belediyesi'ne gönderdi.
Şikayetçi olmadılar

Başkan Adem Bektaş makam aracına geçerek yanına aldığı Mustafa Yurt'la konunun detaylarını görüşmek üzere olay yerinden ayrıldı. Belediye çalışanları da birbirinden şikayetçi olmadı. Bu arada Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş ve Mustafa Yurt yaşanan kavgayla ilgili konuşmazken, Büyükşehir Belediyesi'nde görevli Yusuf İpoğlu'nun telefonuna ise ulaşılamadı.

Atakum geri istemişti

Büyükşehir Belediyesi ile Atakum Belediyesi arasındaki gerginlik, Atakum beldesi Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Palmiye Kafe anlaşmazlığı yüzünden başlamıştı. Büyükşehir Belediyesi, işletme hakkını Atakum Belediyesi'nden aldığı kafenin büyük bir bölümünü yıkmıştı. Atakum Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi Meclisi'ne sunduğu teklifle tesisin işletme hakkının geri verilmesini istemiş, ancak teklif kabul edilmemişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious