İki binanın duvarları aynı anda çöktü

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Bursa’da, 4 katlı iki bina arasında yapılan inşaat çalışması sırasında meydana gelen toprak kayması, iki binanın yan duvarlarının çökmesine neden oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Merkez Yıldırım ilçesi Davutdede Mahallesi Sevim Sokak’ta akşam saatlerinde gerçekleşen kazada, 4 katlı iki ayrı binanın arasında yapılan inşaat çalışması sırasında meydana gelen topak kayması ile iki binanın da yan duvarları büyük bir gürültüyle çöktü. Çökme sırasında evlerinde oturan Kadri, Zeliş ve Fatma Demirel ile Hilal Süsler ve Fevzi Çelik isimli vatandaşlar, panikleyerek kendilerini dışarı attı.

İnşaat firmasını suçlayan ev sahipleri ve mahalle sakinleri, tüm uyarılara rağmen devam eden inşaat nedeniyle belediyeye tepki gösterdiler. Uzun süre sokakta bekleyen ve yıkılan duvarlardan görünen içerdeki eşyalarına bakan ev sahipleri güçlükle sakinleşti.

İnşaat firması sahibi Sait D ise, yaşanan kazadan dolayı üzgün olduklarını belirterek, toprak kayması sonucu duvarları yıkılan evlere giremeyecek olan vatandaşlara, otel tahsis edeceklerini söyledi.

Güvenlik güçleri kazanın yaşandığı alanda güvenlik çemberi oluşturken, Yıldırım Belediyesi yetkilileri de olay yerinde incelemelerde bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious