İki gericilik örneği

  • Giriş : 08.12.2006 / 00:00:00

Yazar Senai Demirci: "İran'da insanları zorla örtüyorlar, bizde de zorla açıyorlar, ikisi de gericiliktir"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği konferansta konuşan Demirci, "Biz hepimiz kardeşiz. Bu ülkede birkaç kendini bilmez yüzünden biz sanki birbirimize düşmanmışız gibi gösterildik. Yani başörtülü başörtüsüze, başı açık başı örtülüye diş biliyor, kin besliyor... Ben gördüm, en örtülü insanımız ile en açık insanımız kol kola geziyor, sakın bu numaralara inanmayın bizim kamusal alanımız yok." diye konuştu.
"Bizden hiç kimseye zarar gelmez" diyen Demirci, "Türkiye'yi İran'a benzeterek irtica geliyor diyenler ne yazık ki ülkeyi bu hale getirdiler. İran'da insanları zorla örtüyorlar, bizde de zorla açıyorlar, ikisi de gericiliktir. Rabbimiz, kul olmayı seve seve siz seçin diyor. Rahmetsel alanda herkese yer var." şeklinde konuştu.
İnsanın dua ederken ne istediğinin önemi olmadığını ifade eden Senai Demirci, "İstediğimiz şey o kadar önemli değil, dua vasıtası ile Rabbimizle sırdaş oluyoruz. Bizim ibadetimiz, Rabbimize borcumuzu ödemekten başka bir şey değildir. Elhamdülillah Rabbimize borçluyuz. Bize, Rabbimizden başkası merhamet gösteremez. İçinizden biri bir hata yapıp tekrar Rabbine (Rabbim! Ben hata ettim) diyerek kendisine dönerse, Rabbi ne kadar sevinir biliyor musunuz?" dedi.
"Babamız bizi gözden çıkarır ama ana asla çıkarmaz, işte namaz da böyledir" diyen Senai Demirci, şöyle devam etti: "Örtüneyim de namaza başlayayım, evleneyim de başlayayım demeyin, namaza hemen başlayın, bizim ne kadar kusurumuz varsa, namaza durduğunuz zaman Allah, sizi affeder, Rabbinizden kocaman bir aferin alırsınız. Namazı bugün kılın, asla yarına bırakmayın, çünkü insan hayatında yarın yoktur, hiç yarın yaşayan var mı? Bir insanın vücudunda 150 bin kilometre damar ağı var. Yaradan, tek istediğim bana kulluk etmeniz diyor. Rabbimiz bize bolca vakit vermiş, pazarlık etme şansımız yok."
Seydişehir Belediye Başkanı İbrahim Halıcı, konferans sonrası Dr. Senai Demirci'ye üzerinde belediye, Seyit Harun Camii, Kuğulu Mesire yeri ve Eti Alüminyum A.Ş.'nin resimlerinden oluşan porselen tabak hediye etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious