İki hoca da şike rahatsızlığı var

İki hoca da şike rahatsızlığı var.9649
  • Giriş : 09.05.2009 / 23:20:00

Gençlerbirliği kendi sahasında Hacettepe'yi yenerken iki takımın teknik direktöründen maç sonrası şikeye yönelik açıklamalar geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Samet Aybaba, Hacettepe karşılaşması öncesi yaratılan şaibenin kendilerine yapılan bir haksızlık olduğunu söyledi.

Samet Aybaba, karşılaşma sonrasında düzenlediği basın toplantısında, Futbol Federasyonu'nun, bu 2 takım arasındaki maçları şaibe altında bırakmayacak biçimde statüyü düzenlemesi gerektiğine değinerek, ''Bu tür maçları şaibe altında bırakmamak için statüyü yapanların bu maçı 31. haftada oynatmaması lazımdı. Böylelikle hiçbir şaibe de yaratılmamış ve konuşulmamış olurdu. Ya bizlere güveneceksiniz, bırakacaksınız istediğimiz gibi maçlarımızı oynayacağız, ya da statüyü doğru dürüst yapacaksınız. Her iki takımın oyuncuları da bu şaibe yüzünden dün geceden beri uyumadılar'' diye konuştu.

Aybaba, aşağıdaki 8-9 takımın düşmeme mücadelesi verdiğini ifade ederek, ''Şimdi bunlara Ankaraspor da eklendi'' dedi.

Hacettepe Teknik Direktörü Ergün Benbe ise Futbol Federasyonu'nun bu maçın önlemini daha önce alması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Federasyon bu maçı son haftaya bırakmasaydı, bu kadar da şaibe yaratılmazdı. Bu futbolcuların 1 haftadır baskı ve stres altında neler yaşadıklarını ben biliyorum. Çünkü onlarla beraber ben yaşıyorum. Hacettepe ilk kez yenilmiyor. Ligde daha önce de yenilgi aldık. Bu kadar baskı ve stres altında oyuncularım ellerinden gelenin en iyisini yaptılar.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*