İki işadamının Bakırköy mücadelesi

İki işadamının Bakırköy mücadelesi.12654
  • Giriş : 18.01.2009 / 08:42:00

Bakırköy, iki işadamının başkanlık mücadelesine sahne olmaya hazırlanıyor. AK Parti, TİM eski Başkanı Oğuz Satıcı'yı aday yaptı. CHP'de ise bir sanayici seçim yarışı için görev bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik


Bakırköy, İstanbul'un en gözde ilçelerinden birisi olmasıyla bilinegeldi. Lüks yerleşim merkezlerini bünyesinde barındıran Bakırköy, iki işadamının mücadelesine hazırlanıyor.

29 Mart seçimleri için Bakırköy'de iddialı olan partilerden yalnızca DSP ve AK Parti adayını açıkladı. Halen Bakırköy'ü elinde bulunduran parti konumunda olan CHP adayını açıklamadı.

Başkan Ateş Ünal Erzen, partinin ağır toplarının desteği ile yeniden adaylık peşinde koşuyor. Ancak, hem ilçe yönetiminde hem de Genel Merkezde desteği olmayan Erzen'in yeniden aday olması uzak ihtimal olarak görülüyor.

Bakırköy'de CHP'den aday adayı olan isimlerden birisi de işadamı Ali Fatinoğlu. Türk solunun fikir önderlerinden Abidin Nesimi Fatinoğlu'nun oğlu olan Ali Fatinoğlu, Fatinoğlu Holding'in Yönetim Kurulu Başkan Vekili. Isıtma sektöründe Türkiye'deki en büyük firmalarından birisi olarak bilinen Fatinoğlu Holding Sanica ve Atlantis markaları ile ürettiği ürünleri 59 ayrı ülkeye ihraç ediyor.

Ali Fatinoğlu, İstanbul Sanayi Odası'nda yaptığı çıkışlarla kamuoyunun dikkatini çekti.

AK Parti'nin adayı ise Türkiye İhracatçıları Meclisi'nin eski Başkanı Oğuz Satıcı. Satıcı'nın, Başkanlık yaptı dönem, ihracatın altın yılları olarak Türk ekonomi tarihine geçti.

Ali Fatinoğlu'nun CHP'den aday gösterilmesi halinde Bakırköy, iki sanayicinin mücadelesine sahne olacak.

Cafesiyaset

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*