İki kadın bir koğuşa sığmadı

İki kadın bir koğuşa sığmadı.12528
  • Giriş : 10.03.2009 / 16:37:00

Ergenekon tutuklularının cezaevi tartışmaları bitmiyor. Ergenekon davanın tutuklu sanıklarından iki kadın bir koğuşa sığmadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Davanın tutuklu sanıklarından Sevgi Erenerol, duruşmaların başladığı günlerde Bakırköy Kadın Tutukevi'nden, Silivri Cezaevi'ne sevkini istemişti. Silivri Cezaevi'ne nakli yapılan Erenerol, aynı dava kapsamında tutuklanan Fatma Cengiz ile aynı koğuşa kondu.

Erenerol ve Cengiz cezaevinde kadın hükümlü ve tutuklulara ayrılan 21 kişilik bir koğuşta kalıyor. Bu bölümde iki infaz ve koruma başmemuru, 13'ü infaz ve koruma memuru olmak üzere toplam 15 kadın memur görev yapıyor. Erenerol ve Cengiz'in, rahatsız olmamaları için kaldıkları bölümün etrafındaki koğuşlar da boş bırakıldı.

FATMA CENGİZ'DEN RAHATSIZ

Erenerol, Silivri Cezaevi'ne naklinin yapıldığın günden beri 7 kez dilekçe yazarak, Bakırköy Kadın ve Tutukevi'ne dönmek istediğini belirtti. Erenerol'un, koğuş arkadaşı Fatma Cengiz'den rahatsız olduğu ve onunla aynı koğuşta kalmak istemediği öğrenildi.

Adalet Bakanlığı, konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak, Erenerol'un, Silivri Cezaevi'nde erkek görevlilerin gözetiminde ve 1500 erkek hükümlü ve tutukluyla kaldığı iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Erenerol'un erkek hükümlü ve tutuklularla irtibat kurmasının mümkün olmadığına dikkat çekildi. ''Silivri 8 No'lu L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun bir bölümü, kadın hükümlü ve tutuklulara tahsis edilmiştir'' denilen açıklamada, tutukluların yargılandıkları mahkemenin bulunduğu yerdeki cezaevlerine konulması gerektiği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*