İki kişinin katili sağır ve dilsiz çıktı

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Sakarya'da hırsızlık amacıyla iki kişiyi öldüren zanlı, sağır ve dilsiz çıktı. Zanlının emniyetteki ifadesi özel tercüman aracılığıyla alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, 17 Ağustos günü Süleymanbey Mahallesi'nde 78 yaşındak Halil İbrahim Tunus ile 24 Eylül günü 31 yaşındaki Recep Özdemir isimli kişinin kesici aletle öldürülmesiyle ilgili Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yürüttüğü soruşturmada katil zanlısı olduğu ileri sürülen sağır ve dilsiz Y.Y. yakalandı. Olayla ilgisi olduğundan süphenilen zanlının yine sağır ve dilsiz olan kardeşi M.Y. ile ablası S.Ç. de polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan sağır ve dilsiz iki kardeşin ifadeleri özel bir tercüman aracılığıyla alındı.

Diğer taraftan cinayet zanlısının yakalanmasıyla birlikte her iki cinayetle ilgili bilgiler de su yüzüne çıktı. Zanlının her iki şahsı da hırsızlık amaçlı öldürdüğü belirlendi. Yakalanan katil zanlısının üzerinden öldürdüğü Recep Özdemir'in nüfus cüzdanı ile kredi kartı çıktı. Ayrıca zanlının evinde yapılan aramada, maktüllere ait 1 adet televizyon ile 1 adet mutfak ocağı çıktı. Zanlının cinayetleri işledikten sonra üzerlerini battaniye ile örttüğü öğrenildi.

Öte yandan emniyetteki ifadeleri tamamlanan katil zanlısı ile 2 kardeşi adliyeye sevk edildi.

17 Ağustos günü meydana gelen olayda Süleymanbey Köyü'nde yaşayan Halil İbrahim Tunus (78), yatağında bıçaklanarak öldürülmüş, evde bulunan 1 adet televizyon ile 1 adet masa örtüsü çalınmıştı.

24 Eylül günü Güneşler beldesinde işlenen diğer cinayette ise Recep Özdemir (31) isimli şahıs, tek başına yaşadığı barakasında kesici ve delici alet kullanılarak öldürülmüş, Özdemir'e ait 1 adet mutfak ocağı, kol saati, 1 çift spor ayakkabı, 1 adet cep telefonu çalınmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious