İki milimetreyle hayatı kurtuldu

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

İzmir'in Urla'nın ilçesine bağlı Gülbahçe köyünde, geçen hafta perşembe günü oturduğu kahvehanenin kurşunlaması üzerine kurşunlardan biri vücuduna isabet ederek yaralanan inşaat işçisi Günay Eren (36), 2 milimetreyle kurtuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Hüdai Çatalyürek ve ekibi tarafından ameliyat edilen Eren'in vücuduna giren kurşunun, 2 mm. daha ilerleseydi ölümüne sebep olacağı açıklandı.

Hastanın sağ akciğerinin kurşun tarafından zedelenmiş olduğunu tesbit ettiklerini ve hemen ameliyata aldıklarını belirten Doç. Dr. Çatalyürek "Kurşun 2 mm. daha ilerleseydi, hasta bize gelemeden yolda ölürdü." dedi. Kurşunun bulunduğu yeri radyolojik olarak tesbit ettikten sonra hastayı ameliyata aldıklarını belirten Çatalyürek şunları söyledi: "Kurşun göğüs boşluğundan girmiş ve kalbe doğru ilerlemiş. Akciğeri zedelemiş, daha sonra kalbin önüne kadar giderek vücuttaki en büyük damar olan aorta dayanmış ve durmuş. Bu damarın üç tabakası vardır. Kurşun iki tabakayı zedelemiş. Eğer bir iki milimetre daha ilerleyip aort damarını delseydi hasta hayatını o anda kaybederdi."

Evli ve iki çocuk babası olan Günay Eren, yaşadığına inanamadığını söyledi. Arkadaşlarıyla otururken birden motosikletli iki kişinin rastgele ateş açtığını belirten Eren, "Çok korktum ama Allah beni çocuklarıma bağışladı." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious