İki odalı evden şampiyon çıktı!

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Zorluklarla okuyan Türkiye birincisi Ertoğrul, 240 sorunun tamamını çözmüş

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İki odalı kiralık bir evde ders çalışarak Türkiye şampiyonluğuna uzanan ve Hakan (22), Suhan (17) Leyla 14), Nihal (13), Esra (8), Hülya (6) adlı 6 kardeşi bulunan Ertoğrul, hedefinde sürekli birincilik olduğunu söyledi. Disiplinli ve planlı bir şekilde derslerine çalışan öğretmenlerinin tavsiyesine harfiyen uyan Ertoğrul, özellikle bu yıl değişen sistemde tüm sorulara cevap vermesiyle dikkat çekti

Şehir dışından Osmaniye'ye dönen Ertoğrul, arkadaşları, yakınları ve öğretmenleri tarafından davul ve zurnalarla karşılandı. Başarının öncelikle hedeflerini yüksek tutmakla yakalananabileceğini belirten Türkiye şampiyonu Ertoğrul, "Ben kazanacağım, ben başaracağım hatta ben Türkiye derecesi yapacağım diyerek yola çıkması gerekiyor öğrencilerin. Bu hedeflere kilitlendiğinizde başarı da beraberinde geliyor. Başarımda öncelikle her zaman manevi desteklerini arkamda hissettiğim ailemin çok büyük payı var. Onlar benim başarılı olacağıma her zaman inandılar. Ben de onların yüzünü kara çıkarmadım." dedi.

Türkiye'nin geri kalmış illerinden birisi olan ilde yakaladığı başarının kesinlikle tesadüf olmadığını kaydeden Ertoğrul, "2 yıl önce de ilimizden Türkiye derecesi yapan bir arkadaşımız çıktı. Yine ilimiz bu yıl sözelde Türkiye 4'üncüsü olarak büyük bir başarıya imza attı. Bunlar eğitime yapılan yatırımların meyvesidir. Gelecekte ilimiz daha büyük başarılara imza atacaktır" diye konuştu.

Sınav sistemiyle ilgili soruları da cevaplayan Sözel Y-2 birincisi Bilal Ertoğrul, bir buçuk milyon öğrencinin sınava girdiği bir ortamda şu andaki mevcut sistemin en iyisi olduğunu dile getirdi. Türkiye'nin şu andaki mevcut şartlarında üniversiteye yerleşecek kişilerin ancak sınav sitemiyle belirlenebileceğini kaydeden Ertoğrul, düzenli ve disiplinli çalışanların da başarıya ulaşabileceğini ifade etti.

Bu arada hurdacılık yaparak geçimini sağlayan baba Mehmet Emin Ertoğrul ise, derece yapan oğluyla gurur duyduğunu belirterek, kendilerinin maddi olarak kendisine fazla destek vermediklerini ancak manevi olarak her zamana arkasında olduklarını kaydetti. Şu anda 4 çocuğunun daha değişik okullarda okuduğunu dile getiren baba Ertoğrul, çocuklarını zorluklarla okuttuğunu onlar istediği müddetçe de okutmaya devam edeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious